אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הצוללות: עו"ד רונן שמר, יד ימינו של מיקי גנור שוחרר למעצר בית של 10 ימים צילום: יריב כץ

פרשת הצוללות: עו"ד רונן שמר, יד ימינו של מיקי גנור שוחרר למעצר בית של 10 ימים

על פי החלטת בימ"ש השלום בראשל"צ, שמר ישהה במעצר בביתו שברמת השרון. לטענת המשטרה, שמר שעובד במשרדו של גנור, משמש כיד ימינו וכי את העבירות שמייחסים לגנור ביצעו השנים ביחד. המשטרה מייחסת לשמר עבירות מס והלבנת הון

16.07.2017, 17:59 | נעמי צורף

פרשת הצוללות: בית משפט השלום בראשל"צ הורה הערב על שחרור למעצר בית של 10 ימים של עו"ד רונן שמר, עובד במשרדו של מיקי גנור ויד ימינו. המשטרה ובאת כוחו של שמר, עו"ד יעל גרוסמן הגישו בקשה משותפת לשחרורו בהסכמה ונשיאת בתי משפט השלום במחוז מרכז, השופטת עינת רון אישרה זאת.

קראו עוד בכלכליסט

מיקי גנור , צילום: נעמי צורף מיקי גנור | צילום: נעמי צורף מיקי גנור , צילום: נעמי צורף

על פי החלטת השופטת רון, שמר ישהה במעצר בביתו שברמת השרון, יאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה למשך 30 יום וכן דרכונו יופקד והוא לא יוכל לצאת מהארץ במשך 90 יום. שמר גם הורחק ל-30 יום ממקום עבודתו שהוא משרדו של מיקי גנור בתל אביב. בנוסף, על שמר להפקיד ערבות של 20 אלף שקל ותחתם ערבות צד ג' על סך 50 אלף שקל.

בדיונים הקודמים בעניינו טענה המשטרה כי שמר גרס מסמכים והעביר חומרים לארכיון המשרד אולם עו"ד גרוסמן שלו טענה כי "גריסת המסמכים נעשית כשגרה, לא יעלה על הדעת שמדובר בשיבוש".

שמר, נעצר בתחילת השבוע שעבר ביחד עם מעורבים נוספים בפרשת 3000, המכונה פרשת הצוללות ומעצרו הוארך עד היום. לטענת המשטרה, שמר שעובד במשרדו של גנור, משמש כיד ימינו וכי את העבירות שמייחסים לגנור ביצעו השנים ביחד. המשטרה מייחסת לשמר עבירות מס והלבנת הון.

באת כוחו של שמר, עו"ד יעל גרוסמן מסרה כי "רונן אינו שותף בשום צורה לעבירות הנטענות וכל מטרת מעצרו הייתה לשם השגת מידע על פעולותיהם של אחרים. יש רק להצטער על הימים שבילה במעצר שכן כל המידע המצוי בידו ממילא מתועד בצורה מסודרת במסמכים שנלקחו מהמשרד על ידי המשטרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
רונן חף מכל פשע
הן כחבר ששירת בצבא עם רונן במשך שלוש שנים והן כמי שחלק עמו את אותו החדר בקורס טרום צבאי, בטוחני שהוא חף מכל אשמה או חשד המיוחסים לו, ומוכן אני להעיד עדות אופי על האיש הבאמת יקר הזה. אנא הפסיקו לדון אדם אשר אינכם מכירים ואשר אפילו טרם הוגש נגדו כתב אישום. חז"ל הקדושים הורו לנו: "הווה דן את כל האדם לכף זכות". ולך רונן, אני מחזיק לך אצבעות ובטוחני שבסוף האמת תצא לאור כאשר יתברר מעל לכל ספק שאין לך כל שייכות לפרשה. חברך משכבר הימים שאוהב, מעריך ומוקיר אותך עד מאד (אני המעלם בשש-בש)
חבר של רונן  |  21.07.17
1.
מעורכת דינו נמסר לכאורה - "המשרד מספק שירותי מרמה כדבר שבשגרה"
נראה עכשיו כמה זמן יחזיק מעמד אדון שמר תחת לחץ הפרקליטות, מי מממן לו את הייעוץ המשפטי?? האם יוצע לו להיות עד מדינה? האם נחשף למידע נוסף מעסקאות אחרות לא תקינות? האם השם האמצעי שלו זה "שריידר"? האם כתוצאה מהלחץ יקבל 'בלאק אאוט' ואלצהיימר? יש קווים מקבילים למזכירה של בזק ולשמר - שניהם עו"ד ושניהם עובדים תחת גורמי מקצוע אמביציונים. פתאום שולה זקן הופכת לדמות לחיקוי!! שולה הגיעה מוכנה ומתועדת, נראה איך עו"ד שמר יגיע!
לבדוק אם לשמר יש אחריות ביטוח מקצועית?  |  16.07.17