אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקמעונאים הגישו תוכנית לקבלת פטור ממכס צילום: יאיר שגיא

הקמעונאים הגישו תוכנית לקבלת פטור ממכס

רשתות האופנה דורשות ממשרדי הכלכלה והאוצר לקבל הקלות מס כפי שניתנות בעת רכישה באינטרנט

17.07.2017, 08:35 | נורית קדוש

קמעונאי האופנה בלחץ מהרכישות באינטרנט ומאיימים בקריסת עסקים ופיטורי עובדים. איגוד לשכות המסחר הגיש לשרי האוצר והכלכלה תוכנית מיסוי להשוואת הפטורים ממכס וממע"מ ביבוא אישי של מוצרי אופנה לאלה של הקמעונאיות בישראל. "אם לא תהיה התמודדות עניינית והוגנת עם התפתחות היבוא האישי, המצב החדש עלול להביא לאסון ולהתמוטטות של עסקים רבים, שבהם אלפי עובדים", מזהירים באיגוד.

אוריאל לין נשיא איגוד לשכות המסחר, צילום: יאיר שגיא אוריאל לין נשיא איגוד לשכות המסחר | צילום: יאיר שגיא אוריאל לין נשיא איגוד לשכות המסחר, צילום: יאיר שגיא

כיום יש פטור ממסי קנייה ומכסים שונים למוצרי אופנה, קוסמטיקה ומוצרי חשמל קטנים המיובאים באופן אישי מחו"ל באמצעות אתרי המכירות האינטרנטיים עד לרכישה של 500 דולר ופטור ממע"מ על אותם מוצרים עד 75 דולר. על פי תוכנית האיגוד, יש להוריד את מסי הקנייה והמכסים בצורה מדורגת, כשהקטגוריה הראשונה היא שוק האופנה, כיוון הרכישות המקוונות בתחום זה הן הרבות ביותר. על פי נתוני האיגוד, אתרים בינלאומיים מחזיקים 60% משוק האופנה המקוון בישראל, המוערך ב־1.7 מיליארד שקל, וההערכה היא ששוק האופנה המקוון יכפיל את עצמו עד 2020.

במשרד הכלכלה דוחים על הסף את דרישות האיגוד: "אנו מצפים מאיגוד לשכות המסחר שיפעל גם הוא בצורה מקצועית וידאג לפירוק המונופולים של היבואנים הבלעדיים ולמניעת אפליה של היצרנים הבינלאומיים המוכרים לישראל במחירים מופקעים. ראוי שלשכות המסחר ייקחו חלק פעיל בהפחתת יוקר המחיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות