אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין מצנזרת את פו הדב בגלל ההשוואה בינו לבין דמותו של הנשיא צילום: Getty

סין מצנזרת את פו הדב בגלל ההשוואה בינו לבין דמותו של הנשיא

זאת כחלק מההכנות לקונגרס המפלגה הקומוניסטית שיתקיים בסתיו. בעבר פורסם ברשתות החברתיות ציור של פו וחברו החמור איה לוחצים ידיים תוך השוואה לנשיא שי ג'ינפינג וראש ממשלת יפן, ולאחר פגישתו של שי עם אובמה הושוו השניים לפו ולטיגר

17.07.2017, 11:57 | שירות כלכליסט
פו הדב הפך להיות נושא כל כך רגיש פוליטית בסין, שאסור להזכיר את שמו במדיה החברתית.

על פי דיווח ב"פייננשל טיימס", סין מצנזרת אזכורים ותמונות של פו הדב במדיה החברתית, כחלק מההכנות לקונגרס המפלגה הקומוניסטית שיתקיים בסתיו.

העיתון מעריך שהצנזורה קשורה להשוואות קודמות בין המראה של הנשיא שי ג'ינפינג והדב המצויר והאהוב שהפכו ויראליות. כך למשל בנובמבר 2014 לאחר פגישה בין שי וראש ממשלת יפן שינזו אבה פורסם ברשתות החברתיות ציור של פו וחברו החמור איה לוחצים ידיים בהשוואה ללחיצת הידיים בין שני המנהיגים.

דומים? פו הדב ונשיא סין שי ג דומים? פו הדב ונשיא סין שי ג'ינפינג דומים? פו הדב ונשיא סין שי ג

ההשוואות הללו החלו כבר ב-2013 לאחר פגישתו של שי עם נשיא ארה"ב דאז, ברק אובמה, אז הושוו השניים לפו ולטיגר. עם זאת, תמונה של שי מנופף מגג מכונית לצד ציור של פו במכונית צעצוע, הוגדרה כ"תמונה המצונזרת ביותר ב-2015" על פי חברת הייעוץ הפוליטית גלובל ריסק אינסייטס.

לפי מקורבים המצוטטים בכתבה, דיבורים על הנשיא הם בין הפעילויות המוגדרות כרגישות לפני הקונגרס, הנערך אחת לחמש שנים שבו צפויה להיחשף ההנהגה החדשה. "היסטורית, שני דברים אינם מורשים: התארגנויות פוליטיות ופעולות פוליטית, אך השנה נוסף איסור שלישי לרשימה: דיבורים על הנשיא", אמר קיאו מו, מרצה לתקשורת באוניברסיטה בבייג'ינג.

לפי הדיווח, פוסטים שבהם מוזכר השם הסיני לפו הדב צונזרו בסינה וויבו, הנחשבת לטוויטר של סין. כמו כן, אוסף של גיפים מונפשים של הדב הוסרו מאפליקציית הצ'אט WeChat במדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות