אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיכטר: ההעברה של 1.2 מיליארד שקל לספינות התקבלה כחוק. לא היה מחטף צילום: עמית שאבי

דיכטר: ההעברה של 1.2 מיליארד שקל לספינות התקבלה כחוק. לא היה מחטף

יו"ר ועדת החוץ והביטחון משיב לדרישת חברי הכנסת ובראשם אראל מרגלית שדרשו להקפיא את העברת הכספים ולקיים דיון מחדש בבקשה נוכח ממצאי החקירה המתנהלת כעת: "הנושא נשלח לבדיקה של גורמי המקצוע בכנסת"

20.07.2017, 12:16 | שחר אילן

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ח"כ אבי דיכטר (הליכוד) אומר שההעברה של 1.2 מיליארד לרכישת הספינות מהחברה הגרמנית טיסנקרופ חוקית ותקפה ומשרד האוצר רשאי לפעול על פיה. דיכטר אמר את הדברים בתגובה לדרישת חברי כנסת להקפיא את ההעברה ולדון בה מחדש לאור ממצאי החקירה בנושא רכישת הספינות. דיכטר אומר שהעביר את הבקשה לבדיקת הדרג המקצועי אבל כל זמן שאין החלטה אחרת ההעברה תקפה.

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה המשותפת החשאית לתקציב הביטחון של הכנסת אישרה ב-10.5.2017 הרשאה להתחייב בסך 1.2 מיליארד למימון עסקת הספינות. זאת, למרות חקירת המשטרה בנושא, המערבת את מקורבי ראש הממשלה בנימין נתניהו. הרשאה להתחייב היא אישור להתחייב בשם המדינה לשנים הבאות.

ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) טוען כי ההעברה אושרה במחטף בתחילת ישיבה ב-8:00 בבוקר בנוכחות שני חברי כנסת. לדבריו כשהוא הגיע לאחר רבע שעה הדיון כבר נגמר והוא ביקש לערוך דיון מחדש ולהקפיא את ההעברה.

ח"כ אראל מרגלית, צילום: ענר גרין ח"כ אראל מרגלית | צילום: ענר גרין ח"כ אראל מרגלית, צילום: ענר גרין

מרגלית יזם פנייה של 13 חברי כנסת, חברים בוועדת החוץ והביטחון וממלאי מקום, ש"מבקשים לעצור את העסקה וההרשאה להתחייב בוועדת התקציב עד למיצוי החקירה".זאת, לאור "ההתפתחויות הדרמטיות בחקירת המשטרה ומעצרם של בכירים בשירות הציבורי... והחשש לזיהום הליך הרכישה תוך מעורבות גורמים בעלי אינטרסים זרים הקשורים ישירות לראש הממשלה ולאנשיו".

אבי דיכטר, יו"ר ועדת חוץ וביטחון. "מרגלית לא השתתף בדיון אף שהוזמן", צילום: עמית שאבי אבי דיכטר, יו"ר ועדת חוץ וביטחון. "מרגלית לא השתתף בדיון אף שהוזמן" | צילום: עמית שאבי אבי דיכטר, יו"ר ועדת חוץ וביטחון. "מרגלית לא השתתף בדיון אף שהוזמן", צילום: עמית שאבי

לדברי דיכטר ביום בו התקבלה ההחלטה ב-10.52017 הוא שלח מכתב לשר האוצר המעדכן על החלטת הוועדה המשותפת לאשר את שתי פניות השר שעמדו על סדר היום ובהן הפנייה בעניין 'המים הכלכליים'. "משעה שנשלחה ההודעה לשר האוצר על אישור הפנייה", הוא אומר, "נכנסה לתוקף החלטת הוועדה". לגבי פניית חברי הכנסת הוא מציין כי, "הנושא נשלח לבדיקה של גורמי המקצוע בכנסת, בטרם אחליט אם ובאיזו מסגרת דיון ניתן ונכון לעסוק בנושא".

דיכטר דוחה את טענות מרגלית על מחטף. לדבריו, חברי הכנסת קיבלו את כל המידע מראש והישיבה החלה ב-8:45 זמן סביר ומקובל. "מרגלית לא השתתף בדיון אף שהוזמן. כפי שקורה מדי יום בכל ועדות הכנסת, לא כל חברי הוועדה מגיעים לדיון ואין בכך כדי למנוע את הדיון או לפגוע בתוקף ההחלטות המתקבלות בו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות