אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט נכנסת ל-IoT: חשפה תרמוסטט חכם צילום: Business Insider

מיקרוסופט נכנסת ל-IoT: חשפה תרמוסטט חכם

התרמוסטט נקרא Glas והוא מסוגל לדעת מתי יש אנשים בחדר ולכוון את המיזוג בהתאם. בנוסף, הוא כולל את קורטנה, ההפעלה הקולית של מיקרוסופט - מה שמאפשר לו להפוך לנקודת שליטה ביישומים מקוונים

20.07.2017, 13:00 | עומר כביר

מיקרוסופט מגבירה את פעילותה בתחום אינטרנט הדברים (IoT): ענקית הטכנולוגיה חשפה אתמול (ד') תרמוסטט חכם, שפיתחה בשיתוף עם Johnson Controls.

קראו עוד בכלכליסט

התרמוסטט, שמכונה GLAS, נחשף בסרטון יוטיוב שפרסמה מיקרוסופט. למכשיר עיצוב עתידני עם מסך זכוכית חצי שקוף שמותקן על הקיר. לדברי החברה, חיישנים שמותקנים בתרמוסטט מזהים מתי יש אנשים בחדר ומתי הוא ריק. הוא מנטר בקביעות את איכות האוויר בחדר ומחוצה לו ומשנה את הגדרות הפעילות בהתאם למשתנים במטרה לחסוך בהוצאות החשמל.

מערכת ההפעלה של המכשיר היא ווינדוס 10 IoT Core ואינטגרציה עם קורטנה מאפשרת לשלוט בו באמצעות פקודות קוליות או דרך אפליקציה. מדובר באחד התרמוסטטים הראשונים שעושה שימוש במערכת ההפעלה הייעודית של מיקרוסופט למכשירים חכמים, שמדגים את הכיוון שאליו מקווה החברה להביא את תחום ה-IoT. מיקרוסופט לא מסרה פרטים על מועד ההשקה הצפוי של GLAS או על מחירו.

Glas של מיקרוסופט, צילום: Business Insider Glas של מיקרוסופט | צילום: Business Insider Glas של מיקרוסופט, צילום: Business Insider

השילוב של קורטנה בתרמוסטט מעניין, שכן האינטגרציה עם העוזרת החכמה מאפשרת לא רק לשלוט במכשיר באמצעות פקודות קוליות, אלא להפוך אותו לנקודת ממשק נוספת עם שאר היכולות שהיא מציעה.

מדובר, בעיקרון, במקבילה של רמקול חכם רק כזו שמצויה על הקיר (ושכוללת יכולות בקרת אקלים במקום יכולות אודיו). השילוב של קורטנה מצביע על עתיד שבו כל מכשיר חכם מציע לא רק את יכולותיו שלו אלא גם מתפקד כנקודת קישור לרשת וליכולות הרחבות ביותר של הבית החכם. אוסף של כזה של מכשירים יוצר למעשה רשת מבוזרת שבה כל נקודת קצה היא גם מכשיר שליטה ושהופכת את חזון הבית החכם לנגיש ולממשי יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות