אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל נסוגה מתחום המחשוב הלביש צילום: The Motley Fool

אינטל נסוגה מתחום המחשוב הלביש

ענקית השבבים החלה בסגירת חטיבת המחשוב הלביש שלה עוד בשנה שעברה ועתה מחקה אותה סופית ממצבת היחידות העסקיות. המהלך לא ישפיע על פעילות החברה בישראל

20.07.2017, 15:27 | רפאל קאהאן
אינטל סוגרת את חטיבת המחשוב הלביש שלה. על פי דיווח של CNBC אתמול (ד') החברה פיטרה 80% מכוח האדם של החטיבה כבר בנובמבר שעבר, וכעת היא מחקה אותה סופית ממצבת היחידות העסקיות שלה.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת המחשוב הלביש של החברה עמדה מאחורי האזניות החכמות שהציגה ביחד עם פיפטי סנט לפני כשלוש שנים. לאחר זמן קצר השקיעה אינטל בחברת Basis שרכשה עבור 100 מיליון דולר. הטכנולוגיה של החברה סיפקה את שעון הדופק החכם שהציגה זמן קצר לאחר מכן.

בריאן קרזניץ בריאן קרזניץ', מנכ"ל אינטל | צילום: אי פי איי בריאן קרזניץ

אינטל כנראה חשבה שתחום המחשוב הלביש יגיע לגבהים חדשים במהירות - דבר שטרם קרה, משום שהצרכן לא מגלה עניין בשעונים חכמים ודומיהם. מחקר שנערך לפני מספר חודשים מצא שכשליש מרוכשי השעונים חכמים ומוצרי הבריאות הלבישים זונחים אותם אחרי מספר חודשים. באינטל הבינו לאן הרוח נושבת ובחרו להתמקד בתחומים אחרים. למשל, מציאות מוגברת: קבוצת הטכנולוגיות החדשות של החברה הסיטה את משאביה לכיוון זה, ככל הנראה על חשבון תחום המחשוב הלביש. 

עם זאת, החברה עדיין ממשיכה להציג באתר שלה את ערכת השבבים Currie המיועדת לפלטפורמות אינטרנט הדברים, ביניהן מוצרי מחשוב לביש. היא גם לא ביטלה את שיתוף הפעולה שלה עם יצרנית שעוני היוקרה השווייצרית טאג-הויר שמשתמשת במעבד שלה בשעון החכם שהשיקה לפני מספר חודשים. מקור בחברה הסביר ל"כלכליסט" שלמהלך לא תהיה השפעה על פעילות החברה בישראל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות