אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההפסדים של וויקס הפילו את שוויה בחצי מיליארד דולר ביום צילום: אריאל בשור

ההפסדים של וויקס הפילו את שוויה בחצי מיליארד דולר ביום

הכנסות וויקס אמנם זינקו ב־51% ברבעון השני והיא שברה שיא בגבייה ממנויים – אך גם ההפסד שלה קפץ מ־11.4 מיליון דולר ברבעון המקביל ל־14.3 מיליון דולר ברבעון האחרון. בתגובה קרסה מניית החברה ב־13.2% בניו יורק ביום שישי

29.07.2017, 17:43 | דרור רייך

ירידה רוחבית במניות הטכנולוגיה והחשש של המשקיעים מסיום הצמיחה האגרסיבית של וויקסחתכו את מנייתה ב־13.2% במהלך המסחר בוול סטריט ביום שישי, שבסיומו גולח שווי השוק שלה ב־450 מיליון דולר ל־2.9 מיליארד דולר. זאת, לאחר שהחברה דיווחה ביום חמישי בתום המסחר בוול סטריט על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסותיה של החברה מנמל תל אביב שמספקת פלטפורמה לבנייה ועיצוב של אתרי אינטרנט זינקו ברבעון השני ב־51% להיקף של 103.5 מיליון דולר, לעומת 68.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. כמו כן, רשמה וויקס הישג שיא בגבייה של 117.1 מיליון דולר – עלייה של 44% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

במקביל לעלייה בהכנסות העמיק ההפסד של החברה. ההפסד (GAAP) עמד על 14.3 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 11.4 מיליון דולר ברבעון השני של 2016. ההפסד (Non–GAAP) עמד על 200 אלף דולר, בהשוואה להפסד (Non–GAAP) של מיליון דולר ברבעון השני של 2016.

עם זאת, יש לציין כי מתכונת הדיווח הרבעוני פוגעת בהצגת התוצאות של וויקס. לחברת בניית האתרים יש קושי בהצגת הדו"חות הכספיים מפני שהיא עובדת לפי מודל הכנסות שנתי. לקוחות וויקס משלמים לשנה מראש עבור השירותים שהם מקבלים, בעוד וויקס מציינת בדו"חותיה את ההכנסות בחלוקה לרבעונים. כך, רמת הגבייה לא מתורגמת במלואה להכנסות בדו"חות הכספיים, מפני שלא ניתן להכיר בה על פי חוקי החשבונאות.

יש לציין עוד כי וויקס לא שורפת כסף, ולראייה היא סיימה את הרבעון עם תזרים מזומנים חופשי של 17.4 מיליון דולר, בהשוואה ל־10.2 מיליון דולר ברבעון השני אשתקד.

2.9 מיליון מנויים בתשלום

 

וויקס בניהולו של אבישי אברהמי מספקת מוצר חינמי, וגובה כסף על שירותי פרימיום. ברבעון השני נוספו לחברה כ־5.5 מיליון משתמשים רשומים, כך שמספר המשתמשים הרשומים הגיע ל־109 מיליון – עלייה של 24% בהשוואה לרבעון השני אשתקד.

במהלך הרבעון רשמה החברה תוספת נטו של 192 אלף מנויי פרימיום - המביאה אותה לסך של 2.9 מיליון מנויי פרימיום, עלייה של 35% בהשוואה לרבעון השני אשתקד. וויקס צופה ברבעון הבא הכנסות של בין 109 ל־110 מיליון דולר וגבייה של 117–118 מיליון דולר.

בימים האחרונים וויקס השיקה את וויקס קוד (Wix Code) – פתרון המאפשר למשתמשים לייצור אפליקציות רשת מתוחכמות.

גל גדות בפרסומת לוויקס , צילום: Wix גל גדות בפרסומת לוויקס | צילום: Wix גל גדות בפרסומת לוויקס , צילום: Wix

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות