אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר הצעת אלוביץ': בזק קפצה בלמעלה מ-4% בבורסה בת"א צילום: אוראל כהן

דיווח שוטף

לאחר הצעת אלוביץ': בזק קפצה בלמעלה מ-4% בבורסה בת"א

ת"א 35 נחלש ב-0.2%, ת"א 125 ירד ב-0.3%; שאול אלוביץ' מנהל מגעים עם הבנקים להסדר חוב שכולל ויתור על השליטה בבזק - אינטרנט זהב זינקה ב-12%, בי-קום עלתה ב-9%; אי.בי.אי: "המהלך הוא לצורך קניית זמן והורדת מפלס הלחץ"

30.07.2017, 16:29 | כתבי שוק ההון
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

16:25 - הבורסה בתל אביב ננעלה בירידות שערים במדדים המובילים. מדד ת"א 35 נחלש ב-0.2%, מדד ת"א 125 ירד ב-0.3%. מניות קבוצת אלוביץ' בלטו לחיוב לאחר שנודע כי בעל השליטה (שאול אלוביץ') הציע לבנקים הסדר חוב שכולל ויתור על שליטה בבזק. בזק קפצה ב-4.2%, בי-קום זינקה ב-9%, אינטרנט זהב קופצת ב-13%. בנק אגוד בלט לחיוב עם קפיצה של 8.5%.

16:00 - בעלי המניות הגדולים בבנק אגוד, לנדאו, לובינסקי ושרודר, פרסמו הצהרה שבה כתבו שהם שוקלים למכור את חלקם בבנק במידה ותגיע הצעת רכש ראויה. בתגובה לכך, מניית הבנק מזנקת ב-9%.

סניף בנק אגוד סניף בנק אגוד סניף בנק אגוד

 

15:30 - מיקרומדיק, חברה ישראלית העוסקת בפיתוח ומסחור מוצרי דיאגנוסטיקה חדשניים לאבחון, גילוי מוקדם ומעקב אחר מחלות סרטן, מדווחת כי החלה במשא ומתן לשימוש שוטף במוצר שלה לאיתור סרטן צוואר הרחם עם חברת SRL - רשת מעבדות האבחון הגדולה בהודו. סרטן צוואר הרחם מדורג כסרטן השכיח ביותר בקרב נשים בהודו. אוכלוסיית הודו מונה כ- 365 מיליון נשים מעל גיל 15, אשר נמצאות בסיכון לפתח סרטן צוואר הרחם, ולפיכך נדרשות לאבחון.

15:00 - כל המדדים הענפיים של הבורסה מאבדים גובה היום, כשהמפסיד הגדול נכון לשעה זו הוא ת"א טק עילית, עם ירידה של 1.3%. את המדד סוגרת מניית אביליטי שנופלת ב-16%.

14:20 - דודי רזניק, מנהל מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון: "לגורמי המאקרו הממשיכים לתמוך בהשקעה בשוק האג"ח הממשלתי הצטרף השבוע גם ההיבט הפיסקאלי עם ירידה נוספת בגיוסי האוצר החודש. האוצר צפוי לגייס השבוע 2.5 מיליארד שקל בלבד (ללא מכרזי החלף), סכום הגיוס הנמוך בשנה האחרונה. הירידה בגיוס מצטרפת לצפי ליציבות בריבית בנק ישראל בתקופה הקרובה וסביבת האינפלציה הנמוכה הצפויה בחודשים קרובים. גורמים אלה ממשיכים לתמוך בהשקעה במח"מ של 6 שנים וכן בהמשך העדפת האפיק השקלי הלא צמוד - בולטת עדיפות ההשקעה באפיק השקלי הלא צמוד בעיקר בטווח הבינוני של 8-5 שנים".

13:45 - מחזור גבוה במניית קמהדע, שמאבדת 10.1% בשעה זו. המניה מרכזת מחזור של 5.8 מיליון שקל, מול ממוצע יומי של 1.1 מיליון שקל. ראו עדכון מוקדם על קמהדע.

13:00 - מחצית היום, מחזור המסחר עומד על 406.5 מיליון שקל. בזק מרכזת את המחזור הגבוה בת"א 35 ובבורסה, 37 מיליון שקל.נייר חדרה מרכזת את המחזור הגבוה בת"א 90 (שלישי בגודלו בבורסה), 8 מיליון שקל - מול מחזור ממוצע יומי של 1.4 מיליון שקל בחודש האחרון.

 , צילום: יח"צ צילום: יח"צ  , צילום: יח"צ

12:50 - ביוקנסל מדווחת על הפסד נקי של 13 מיליון שקל ברבעון השני, מול הפסד של 4.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. המניה נכנסה להפסקת מסחר עד 13:11.

12:15 - לירן לובלין, אנליסט התקשורת של IBI, על דיווחי אלוביץ'-בנקים-בזק (ראו עדכון מוקדם): "להערכתינו, הנכונות של אלוביץ' למכירת השליטה בבזק היא לצורך קניית זמן והורדת מפלס הלחץ בטווח הקצר. אנו סבורים שמימוש נכסים ברמת יורוקום צפויה ליצור אלמנט של רגיעה בקרב הבנקים ולאפשר לאלוביץ' להימנע ממכירת בזק (או החברות השולטות בה) בטווח הקצר.

אין ספק שהפרסומים הבוקר מספקים זריקת הרגעה לכל המניות (והאגחים) בפירמידה אך התהליך למימוש נכסים צפוי להיות ארוך ותלוי בהמון אישורים רגולטוריים שצפויים לקחת זמן (ודאי בהיעדר מנכ"ל למשרד התקשורת). בשורה התחתונה, אנו ממליצים לנצל את הרגיעה בניירות של הפירמידה בכדי להגדיל חשיפה לבזק ולאגרות החוב של אינטרנט זהב וביקום - רגע לפני דוחות בזק וחלוקת הדיבידנד החצי שנתי הצפויה (ואין לנו ספק שדיבידנד יחולק).

11:35 - פרשן "כלכליסט" אורי טל טנא, על עדכוני המשקולות ושינויי המדדים הקרובים והזרמות-היצעים של תעודות הסל:

1. בעדכון המשקולות של תחילת ספטמבר ייכנסו מספר מניות למדדים במסגרת המסלול המהיר: אירונאוטיקס תיכנס למדדי ת"א 125, ת"א 90 וגלובל בלו-טק ותזכה לביקוש מתעודת הסל של כ-40 מיליון שקל; אורמד פארם תכנס למדדי SME60, ביומד וגלובל ביוטק ותזכה לביקוש של 13 מיליון שקל. גלובל כנפיים תיכנס למדד צמיחה ותזכה לביקוש של 2 מיליון שקל.

השלמת המרת האופציות של ישראל קנדה למניות צפויה להכניס אותה למדדי צמיחה ונדל"ן ולהוביל לביקוש של 2 מיליון שקל למניה. בנוסף, בעדכון זה צפויים ביקושים של 29 מיליון שקל למניית שפיר ושל 21 מיליון שקל למניית מבני תעשיה, בעקבות עליית מדרגת אחזקות ציבור. מניית קמהדע תזכה בביקוש של 3 מיליון שקל כתוצאה מגידול בכמות המניות. מניות מדד צמיחה הבאות – אלגומייזר, שוהם ביזנס, רפק ואליום יזכו בביקושים קלים של מאות אלפי שקלים בעקבות עלייה במדרגת אחזקות ציבור. שילוב כל אלה צפוי להוביל להיצעים מצרפיים מהותיים למניות מדדי ת"א 90 ו-SME60.

2. בעדכון המשקולות של חודש אוקטובר תתמודד מניית תמר פטרוליום על כניסה למדדי ת"א 125, ות"א 90. בנוסף תיכנס המניה למדד ת"א נפט וגז. בהנחה שתצליח להיכנס למדדי ת"א 90 ות"א 125 הביקוש למניה יעמוד על 65 מיליון שקל. אם תיכנס רק ל-SME60 ולמדד נפט וגז הביקוש יעמוד על 26 מיליון שקל. כניסת המניה למדד ת"א נפט וגז תחתוך בחצי את המשקולת של 6 המניות הקטנות במדד זה ותוביל להיצעים מהותיים למניות אלו (כ-6 מיליון שקל היצע לכהן פיתוח, 4 מיליון שקל היצע לאלון גז, ומיליון שקל היצע למודיעין, רציו פטרוליום, לפידות חלץ והזדמנות ישראלית).

תזמון כניסתה של או.פי.סי אנרגיה למדדי ת"א 90 ות"א 125 (אוקטובר או נובמבר) תלוי במועד תחילת המסחר במניה. בחודש אוקטובר גם מניית מור השקעות צפויה להיכנס למדדי צמיחה ופיננסים במסגרת המסלול המהיר.

לחצו כאן לטבלת הביקושים וההיצעים שתעודות הסל יזרימו למניות בשלב הנעילה של יום חמישי הקרוב, ה-3 באוגוסט.

 

11:00 - רגוע בממשלתיות: תשואת השקלית ל-10 שנים (0327) יורדת בנקודת בסיס ל-1.86%.

10:30 - הפירמידה של יורוקום-אלוביץ' מטפסת חזק (ראו עדכונים מוקדמים): בזק עולה ב-2.8%, החברה האם ביקום עולה ב-4.4%, החברה הסבתא אינטרנט זהב קופצת ב-8%. עוד בשליטת יורוקום - אנלייט אנרגיה, עולה ב-1.3%, חלל תקשורת מטפסת ב-2%.

10:15 - מעלות מעלה דירוג לאי.די.בי פתוח מרמת BB לרמת -BBB, בתחזית יציבה: "פרופיל הנזילות של אי.די.בי השתפר, בעיקר כתוצאה מהנפקת החוב האחרונה שביצעה החברה בהיקף של 0.64 מיליארד שקל, פירעון מוקדם של חלק מהתחייבויותיה הפיננסיות ודיבידנדים מחברת הבת דסק"ש. כיום יש לחברה מקורות

מספקים לעמוד בהתחייבויותיה עד נובמבר 2019", מציינים במעלות.

10:00 - מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן הודיע לחברה כי הוא מוכן להמשיך בתפקידו עוד שנתיים, מעבר להסכם ההעסקה הנוכחי הקצוב עד לאוקטובר 2017, בכפוף לאישור האורגנים של החברה.

איזי כהן, צילם: אוראל כהן איזי כהן | צילם: אוראל כהן איזי כהן, צילם: אוראל כהן

9:45 - המסחר נפתח: מדדי ת"א 35 ות"א 125 יורדים ב-0.1%. בזק מובילה את ת"א 35 עם עלייה של 2.4%.

9:30 - כיל מדווחת שחתמה עד כה ב-2017 על הסכמים למכירת אשלג בסין בהיקף של 925 אלף טונה, כחלק מהסכמי המסגרת שלה מול הלקוחות בסין, ובמחירי השוק.

9:15 - סאמיט מדווחת על מתן הלוואה לחברה הבת סאמיט גרמניה, לצורך רכישת חוב מגוף מלווה (המובטח בשעבוד על נכסי סאמיט גרמניה) תמורת 19.5 מיליון יורו - יתרת תקופת החוב הנרכש עומדת על 5 שנים. הצעד יחסוך לסאמט גרמניה תשלומי קרן וריבית בגובה של 2.9 מיליון יורו לשנה. ההלוואה של סאמיט לסאמיט גרמניה תישא ריבית שנתית בשיעור של 8% ללא תשלומי קרן שוטפים. סאמיט גרמניה תפעל למימון מחדש של החוב לצורך פירעון החוב לסאמיט.

9:10 - מנכ"ל אלביט טכנולוגיות דורון משה פורש מהתפקיד, צעד שמוגדר על פי דיווח אלביט טכ' לבורסה, כ"פרישה מוסכמת בין החברה למנכ"ל". עוד נאמר בדיווח כי החברה בוחנת המשך קבלת שירותים מהמנכ"ל הפורש.

8:30 - קנון פרסמה פרטים על ההנפקה הראשונית הצפויה של או.פי.סי (OPC Energy), החברה הבת של איי.סי.פאואר (שבשליטת קנון). החברה תנפיק בת"א 28,200 מניות, נתח של 22% באו.פי.סי, במחיר מנימיאלי של 12.5 שקלים למניה.

עידן עופר בעל השליטה בקנון , צילום: בלומברג עידן עופר בעל השליטה בקנון | צילום: בלומברג עידן עופר בעל השליטה בקנון , צילום: בלומברג

 

7:50 - שאול אלוביץ’, בעל השליטה בבזק, הודיע לבנקים במסגרת המגעים שהוא מנהל עימם, כי הוא מוכן לוותר על השליטה בבזק. גורמים בנקאיים ציינו כי אלוביץ’ הציע למכור החל מ־2020 5% ממניות בזק בכל שנה, עד לסך של 15% ממניות החברה. במתווה חלופי אותו מציע אלוביץ’, הוא ימכור 50% ממניות בי-קום, המחזיקה בשליטה בבזק, בשנים 2019-2020.

7:45 - אלה פערי הארביטראז' עמם חוזרות הדואליות הבכירות לבורסה המקומית: פער חיובי: פריגו 1.1%, כיל1.1%, אורמת טכ' 0.1%, גזית גלוב 0.8%, סודהסטרים 0.1%; פער שלילי: טבע 1.3%-, מיילן 0.2%-, אלביט מערכות 0.2%-, נייס 0.3%-, טאואר 3.5%-, סלקום 0.9%-, פרטנר 1.3%-, אופקו 2.2%-.

קמהדע חוזרת לת"א בפער ארביטראז' שלילי של 12% לאחר נפילה של כ-13% בנאסד"ק בשישי, בעקבות הודעה החברה על יציאה לגיוס הון באמצעות הנפקת מניות.

7:30 - בורסת תל אביב תפתח בעוד שעה קלה שבוע מסחר חדש, כאשר ביום שלישי, עם הכניסה לחודש אוגוסט, יחלו החברות המקומיות לפרסם את דוחות הרבעון השני – בתחילה בקצב איטי וככל שיתקדם החודש בזרימה חזקה יותר, עד לסוף החודש.

החברות הדואליות נמצאות כבר עמוק בתוך עונת הדוחות הרבעוניים וביום חמישי הקרוב יגיע תורה של טבע, החברה הגדולה בבורסה בשווי שוק - עדיין ללא מנכ"ל קבוע – לפרסם את סיכום נתוני הרבעון השני שלה.

את השבוע שחלף חתמו המדדים המובילים של הבורסה בירידות: מדד ת"א 35 ירד ב-0.5% ות"א 125 נחלש ב-0.4%. בניו יורק נרשמה בשישי מגמה מעורבת בתנועות קלות – דאו ג'ונס עלה ב-0.2%, נאסד"ק ו-S&P 500 ירדו ב-0.1%.

   

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות