אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר הסכם השלום: אפל שילמה לנוקיה כ-2 מיליארד דולר צילום: בלומברג

מחיר הסכם השלום: אפל שילמה לנוקיה כ-2 מיליארד דולר

הענקית האמריקאית שילמה לחברה הפינית 1.7 מיליארד יורו, כחלק מההסכם שחתם את סכסוך הפטנטים ביניהן. במסגרת ההסדר, ישתפו פעולה בתחום תשתיות הרשת ובכירי החברות אף ייפגשו על בסיס קבוע

30.07.2017, 11:36 | עומר כביר
אפל שילמה לנוקיה 1.7 מיליארד יורו (כ-2 מיליארד דולר) על מנת לסיים את סכסוך הפטנטים ביניהן – כך לפי הדו"ח הרבעוני שפרסמה נוקיה בשבוע שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

במאי שעבר הודיעו שתי החברות שסיימו את סכסוך הפטנטים, וחתמו על הסכם רב-שנתי, במסגרתו יצרנית האייפון תשלם לחברה הפינית סכומים ניכרים בעבור השימוש בפטנטים ובקניין הרוחני שלה.

רג רג'יב סורי, מנכ"ל נוקיה | צילום: אלירן אביטל רג

פרטי ההסכם נותרו חסויים, אך הוא כולל תשלום מראש במזומן שתעביר אפל לנוקיה וכן תשלומים נוספים לאורך תקופת ההסכם. כעת, עולה מהדו"ח של נוקיה שהתשלום מראש עמד על 1.7 מיליארד יורו. בדו"ח לא מצוין במפורש שהסכום התקבל מאפל בעקבות ההסכם, ונכתב רק שהחברה קיבלה תשלום חד פעמי בהיקף זה. עם זאת, בשיחה עם משקיעים לאחר פרסום הדו"חות אישרה החברה שהסכום התקבל כחלק מהסיכום עם אפל - והוסיפה שתציג ברבעון הבא תוכניות על השימוש שהיא מייעדת לו.

העימות בין שתי החברות החל בדצמבר שעבר, כשנוקיה טענה שאפל הפרה הסכם מ-2011 והפסיקה לשלם לה בעבור שימוש בפטנטים במכשיריה. אפל, בתגובה, הפסיקה למכור מוצרי נוקיה בחנויותיה.

בעקבות הסיכום בין החברות, תספק נוקיה לאפל מוצרי ושירותי רשתות. אפל, מצדה, תחזור למכור את מוצרי הבריאות הדיגיטלית של נוקיה שהסירה מהמדפים בדצמבר. בנוסף, שתי החברות יבדקו אפשרות לשיתוף פעולה עתידי בתחום הבריאות הדיגיטלית. על מנת לשמר מערכת יחסית תקינה ומתפקדת, בכירי נוקיה ואפל ייפגשו על בסיס קבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות