אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 7 שנים: מוטי רוזן פורש מתפקידו כמנכ"ל מנורה - יהודה בן אסאייג יחליפו

אחרי 7 שנים: מוטי רוזן פורש מתפקידו כמנכ"ל מנורה - יהודה בן אסאייג יחליפו

רוזן פורש על רקע תחושת מיצוי בתפקיד. בן אסאייג מכהן כיום כמנכ"ל מבטחים, קרן הפנסיה הגדולה בישראל שבבעלות מנורה

31.07.2017, 15:23 | רחלי בינדמן

מוטי רוזן, מנכ"ל חברת הביטוח מנורה ב-7 השנים האחרונות הודיע ליו"ר החברה, ארי קלמן ולדירקטוריון על רצונו לסיים את תפקידו. החברה צפויה למנות לתפקיד המנכ"ל הבא את יהודה בן אסאייג, מנכ"ל קרן הפנסיה מנורה מבטחים - קרן הפנסיה הגדולה בישראל. טרם סוכם על מחליף לבן אסאייג.  

קראו עוד בכלכליסט

רוזן (60) נחשב לאחר המנהלים הותיקים והמוערכים בשוק ההון, ובתפקידו הקודם, לפני שהחל להוביל את מנורה, כיהן במשך 9 שנים כמנכ"ל הראל ביטוח שבשליטת משפחת המבורגר (ובסך הכול עבד 13 שנה בקבוצת הראל).

מוטי רוזן מוטי רוזן מוטי רוזן

לפי הערכות, אין בכוונת רוזן להשתלב בתפקיד שכיר נוסף בענף הביטוח אלא לאחר פסק זמן להיכנס כשותף בפעילות משלו, ככל הנראה בענף הטכנולוגיה. רוזן, שעלות שכרו ב-2016 עמדה על 4.5 מיליון שקל, לא עוזב את החברה בגלל חוק שכר הבכירים, אלא בעיקר על רקע תחושת מיצוי בתפקיד.

בנובמבר 2013, נפטר כאמור בעל השליטה במנורה מנחם גורביץ'. חתנו של גורביץ', ערן גריפל, קיבל את האחריות במקומו והחליף אותו בתפקיד יו"ר חברת ההחזקות, לצד ארי קלמן, שהמשיך לכהן כמנכ"ל חברת ההחזקות במקביל לתפקידו כיו"ר חברת הביטוח.

ההחלטה לבחור בבן אסאייג, כמחליפו של רוזן היא טבעית, כיוון שהרגל הפנסיונית של מנורה, דרך מבטחים, היא כאמור הפעילות החזקה ביותר של החברה - החמישית בגודלה בענף הביטוח והפנסיה. בשנה האחרונה התמודד בן אסאייג עם אתגר השחיקה בדמי הניהול בתחום הפנסיה, בין היתר על רקע כניסה לפעילות של שתי קרנות פנסיית ברירת המחדל, המתחייבות לדמי ניהול נמוכים. בעבר עלה שמו כמועמד לתפקיד מנכ"ל הבורסה, אך בן אסאייג בחר לבסוף להישאר במנורה, לאחר שקיבל הבטחה לקידום עתידי לכיסא המנכ"ל.

לבן אסאייג אין נסיון בתחום הביטוח הכללי, שגם הוא כאמור חזק מאד בחברה. לפי הערכות, מי שצפוי להוביל את הזרוע האלמנטרית הוא מיכאל קלמן, משנה למנכ"ל במנורה וראש תחום הביטוח הכללי במנורה - שהוא גם בנו של ארי קלמן, יו"ר החברה כאמור.

יהודה בן אסאייג , צילום: הילה ספאק יהודה בן אסאייג | צילום: הילה ספאק יהודה בן אסאייג , צילום: הילה ספאק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות