אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על מה דיברו שר האוצר כחלון ונשיא זכיינית קוקה־קולה בישראל? צילום: אלעד גרשגורן, אוראל כהן

על מה דיברו שר האוצר כחלון ונשיא זכיינית קוקה־קולה בישראל?

שר האוצר משה כחלון ונשיא זכיינית קוקה־קולה בישראל רוני קוברובסקי נפגשו ב־28 בדצמבר 2016, כך עולה מיומנו של השר שנחשף שלשום

01.08.2017, 08:21 | עמרי מילמן, נורית קדוש ותומר גנון

שר האוצר משה כחלון ונשיא זכיינית קוקה־קולה בישראל רוני קוברובסקי נפגשו ב־28 בדצמבר 2016 — כך עולה מיומנו של השר שנחשף שלשום. במשרד האוצר, שרשות המסים היא יחידת סמך שלו, סירבו להתייחס לתוכן הישיבה ולא השיבו לשאלת "כלכליסט" אם עסקה בסוגיית המיסוי של קוקה־קולה. לטענת גורמים באוצר, כחלון ערך פגישות עם בכירים במשק וזכיינית קוקה־קולה בישראל החברה המרכזית לייצור משקאות קלים היא אחת מהן. מטעם החברה המרכזית לייצור משקאות קלים נמסר כי ככל הידוע הפגישה בין קוברובסקי לכחלון לא התקיימה בסופו של דבר.

קוברובסקי נחשב לאחת הדמויות הדומיננטיות והמשפיעות ביותר בתעשיית המזון הישראלית. הוא מנהל ביד רמה את החברה, ואף נושא בתפקיד יושב ראש מועצת התעשיינים של התאחדות התעשיינים. קוברובסקי המשיך לנהל את החברה המרכזית גם לאחר מותו של מייסדה מוזי ורטהיים בשנה שעברה, מה שמעיד על אמון רב לו הוא זוכה מבנו של ורטהיים ויושב הראש הנוכחי דודי ורטהיים.

קוברובסקי נחשב לאדם שאינו חושש מעימותים ורק לאחרונה נקלע לעימות חריף עם הממונה על הגבלים עסקיים מיכל הלפרין, על רקע כוונתה להטיל על החברה עיצום בסך 62 מיליון שקל בכפוף לשימוע. זאת על שלכאורה ניצלה לרעה את כוחה בשוק המשקאות כדי לדחוק את רגלי המתחרים שלה. לפני ארבע שנים הוא התעמת בפומבי עם הממונה על הגבלים הקודם פרופ' דויד גילה, על רקע גילוי הדעת שפרסם בדבר הגבלת רווחיות מוצרי מונופול. גילה החליט אז כי מונופולים שהפער בין עלות הייצור שלהם למחיר המכירה יהיה גבוה מ־20% יהיו חשופים לקנסות. במהלך נאומו של גילה בכנס של התאחדות התעשיינים ומשרד עורכי הדין עמית פולק מטלון, התפרץ קוברובסקי וקרא: "אתה נוטש את תפקידך כממונה על התחרות".

 עוד מיומן הפגישות של השר כחלון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות