אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתר Reddit גייס 200 מיליון דולר

אתר Reddit גייס 200 מיליון דולר

הגיוס בוצע בהובלת משקיעי צמרת כאנדריסן הורוביץ וסקויה קפיטל, לצד נשיא Y Combinator סאם אלטמן - לפי שווי של 1.8 מיליארד דולר; החברה תשתמש בסכום לפיתוח פיצ'רים חדשים ועיצוב דמוי פיד. כיצד יגיבו הגולשים?

01.08.2017, 12:10 | עומר כביר
אתר תוכן הגולשים רדיט (Reddit) השלים גיוס של 200 מיליון דולר לפי שווי של 1.8 מיליארד דולר - כך גילה מנכ"ל החברה, סטיב הופמן, בראיון ל-recode.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בגיוס הגדול ביותר בהיסטוריית האתר בן ה-12; לדברי הופמן, הוא ישמש להאצת פיתוח כלים חדשים - ביניהם ואפשרות להעלאת סרטונים ועיצוב חדש לעמוד הבית - ולהרחבת המאמצים העסקיים של החברה.

מנכ"ל החברה, סטיב הופמן מנכ"ל החברה, סטיב הופמן מנכ"ל החברה, סטיב הופמן

את הגיוס הובילו קרנות ההון סיכון היוקרתיות אנדריסן הורוביץ וסקויה קפיטל, והשתתפו בו גם נשיא Y Combinator סאם אלטמן (חבר דירקטוריון רדיט), רון קונווי מ-SV Angel, והקרנות Coatue, Vy Capital ו-Fidelity. החברה האם של קונדה נאסט, Advanced Publications, שבעבר החזיקה בשליטה המלאה ברדיט, לא השתתפה בגיוס - אך לדברי מקורות עדיין מחזיק במניות הרוב בחברה. ביוני דיווחה בלומברג שרדיט נמצאת בעיצומו של סבב גיוס של 150 מיליון דולר.

"יש תחושה שרדיט הזדקן"

לדברי הופמן, הגיוס ישמש בעיקר כדי להצעיר את רדיט, שלא שינה מהותית את דף הבית מאז נוסד ב-2005. "יש לנו בעיית תפיסה", אמר ל-recode. "יש תחושה שרדיט זקן. אנחנו לא רוצים להיות מקושרים עם זקנה". כחלק מהמהלך, קוד המקור של האתר נכתב לגמרי מחדש והעיצוב שלו עתיד להיות דומה יותר לפיד של פייסבוק. "אנחנו רוצים שרדיט יהיה מושך יותר ויזואלית, כדי שמשתמשים חדשים יבינו טוב יותר מה יש שם, למה זה טוב".

שאלה מרכזית היא איך יתקבל השינוי בקרב הקהילה הפעילה מאוד של רדיט. לאתר קהל גולשים קטן יחסית לרשתות חברתיות דוגמת פייסבוק, אך כזה שנחשב לנאמן, פעיל מאוד ובעיקר בעל השפעה שחורגת מתחום פעילות של האתר. בעבר, לא היססו גולשי רדיט לצאת בקמפיינים קולניים כאשר החברה נקטה במהלכים שלא נשאו חן בעיניהם.

ב-2015, למשל, פתחו גולשי רדיט במרד מתוקשר בעקבות פיטוריה של מנהלת התקשורת של האתר, ויקטוריה טיילור, שעבדה באופן קבוע עם מנהלי הערוצים השונים. המהומה שפרצה הובילה בסופו של דבר לפרישתה של המנכ"לית אלן פאו ולמינויו של הופמן במקומה. אם הגולשים לא יאהבו את השינויים שיוזם כעת המנכ"ל, ייתכן שהם יראו גם לו את הדרך החוצה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות