אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וינטג' הישראלית גייסה 215 מיליון דולר לקרן חדשה צילום: shutterstock

וינטג' הישראלית גייסה 215 מיליון דולר לקרן חדשה

חברת ניהול קרנות ההון סיכון תכננה לגייס 175 מיליון דולר, אבל העלתה את הסכום עקב ביקוש רב מצד המשקיעים. מרביתם הם משקיעים חוזרים מארה"ב, קנדה וישראל

03.08.2017, 20:37 | מאיר אורבך

קרן הון הסיכון הישראלית וינטג' גייסה 215 מיליון דולר לקרן שניונית (secondary). הקרן שנקראת Vintage Investments X היא הקרן העשירית שאותה מגייסת וינטג'.יעד הגיוס לקרן החדשה עמד על 175 מיליון דולר אבל לנוכח ביקוש רב העלתה וינטג' את סכום הגיוס.

קראו עוד בכלכליסט

הקרן גייסה את עיקר הכסף ממוסדיים בארצות הברית, קנדה וישראל, קרנות של אוניברסיטאות בעולם, מוסדות פיננסים ופמילי אופיס, כאשר מרבית המשקיעים השקיעו בקרנות של וינטג' בעבר.

סך כל ההון שמנהלת וינטג' עומד כיום על 1.5 מיליארד דולר. הקרן החדשה תמשיך להתמקד ברכישה של אחזקות של שותפים בקרנות הון סיכון וקרנות צמיחה בישראל ובאירופה וקרנות נבחרות בארצות הברית.

וינטג' גם תמשיך לרכוש אחזקות בחברות טכנולוגיה פרטיות מיזמים, עובדים לשעבר בחברות אלו ועוד. לפני גיוס הקרן הנוכחית וינטג' גייסה שלוש קרנות שניוניות, 4 קרנות המתמחות בהשקעה בקרנות אחרות ושתי קרנות להשקעה בשלבים מאוחרים.

"זוהי נקודת ציון משמעותית בשבילנו כאשר זו הקרן השניונית הגדולה ביותר שגייסנו אי פעם", אמר אלן פלד, שותף מייסד בקרן וינטג'.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות