אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המלצה קטלנית של מורגן סטנלי - מחיר יעד של 16 דולר בלבד למניית טבע צילום: אוראל כהן

המלצה קטלנית של מורגן סטנלי - מחיר יעד של 16 דולר בלבד למניית טבע

מחיר היעד הקודם של טבע במורגן סטנלי עמד על 36 דולר. המחיר הנוכחי נמוך ב-22.3% ממחיר הסגירה של מניית טבע ביום שישי בארה"ב

07.08.2017, 11:37 | גיל קליאן

עוד צרות לטבע - כלכלני מורגן סטנלי חתכו את מחיר היעד למניית החברה ל-16 דולר בלבד. מניית טבע סגרה את המסחר בוול סטריט ביום שישי האחרון במחיר של 20.6 דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מחיר היעד הקודם של טבע במורגן סטנלי עמד על 36 דולר. מחיר היעד הממוצע למניית החברה על ידי 29 אנליסטים הנסקרים על ידי בלומברג עומד על 28.5 דולר.

משמעות הורדת מחיר היעד של מורגן סטנלי היא המלצה למכור את מניית טבע. מחיר היעד של כלכלני מורגן סטנלי נמוך ב-22.3% ממחיר הסגירה של מניית טבע ביום שישי בארה"ב.

אתמול אמר ל"כלכליסט" סטיבן טפר, אנליסט הפארמה של בית ההשקעות IBI, כי "הצניחה החדה שמחקה כשליש משווי השוק של טבע היא מוגזמת, ויש בה אלמנט פסיכולוגי של אובדן אמון טוטאלי של המשקיעים בהנהלת החברה".

גל הירידות במניית טבע החל עם פרסום התוצאות הכספיות ביום חמישי, שחשפו מחיקת ענק של 6 מיליארד דולר, וקיצוץ דיבידנד.

"ככל הנראה גם הנהלת טבע בעצמה לא בטוחה במה שקורה בשוק התרופות הגנריות בארה"ב בו היא פועלת. בשוק זה קיימים כיום לחצי מחירי כבדים. ההנהלה של טבע בעצמה אינה יודעת להעריך מה תהיה תחתית רמות המחיר בענף, דבר שהביא לירידות במחירי המניות של חברת אחרות בתחום הגנרי", אמר טפר. 

יצחק פטרבורג, מנכ"ל טבע, צילום: אוראל כהן יצחק פטרבורג, מנכ"ל טבע | צילום: אוראל כהן יצחק פטרבורג, מנכ"ל טבע, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות