אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנטור וכוכב הוליוודי יעשו לובינג אצל נשיא צרפת למען עובדי ניסאן צילום: איי פי

סנטור וכוכב הוליוודי יעשו לובינג אצל נשיא צרפת למען עובדי ניסאן

עובדי מפעל ניסאן במיסיסיפי נכשלו בניסיונם להתאגד וטענו כי ההנהלה קיימה מסע הפחדה נגדם. השחקן דני גלובר גייס למאבק את הסנטור ברני סנדרס ומאמין שהגיע הזמן שעמנואל מקרון יתערב למען המפעל היחיד של ניסאן ללא איגוד עובדים

13.08.2017, 23:26 | שירות כלכליסט

השחקן ההוליוודי דני גלובר והסנטור ברני סנדרס התגייסו למען עובדי מפעל ניסאן בקנטון, מיסיסיפי, לאחר שאלה רשמו החודש תבוסה היסטורית בניסיונם להקים איגוד עובדים.

קראו עוד בכלכליסט

גלובר וסנדרס נערכים עתה להגיש פנייה רשמית לממשלת צרפת, המחזיקה ב־20% ממניות רנו, בבקשה כי תתווך במשבר. המהלך יתאפשר בזכות הברית ההדוקה הקיימת בין רנו הצרפתית לניסאן, החולקות מנכ"ל, קרלוס גושן, ומחזיקות במניות האחת של השנייה.

גלובר, שהתפרסם בעיקר בזכות תפקידיו בסדרת סרטי נשק קטלני ובסרט הצבע ארגמן, הוא פעיל ותיק למען איגוד עובדי תעשיית הרכב בארה"ב (UAW) ובמאבק למען עובדי התעשייה בדרום ארה"ב. הוא וסנדרס יפנו עתה לנשיא צרפת עמנואל מקרון בבקשה כי יסייע בקיומה של הצבעה שנייה על התאגדות במפעל במיסיסיפי.

דני גלובר עם עובדי ניסאן במיסיסיפי, החודש. 45 מפעלים בעולם, צילום: איי פי דני גלובר עם עובדי ניסאן במיסיסיפי, החודש. 45 מפעלים בעולם | צילום: איי פי דני גלובר עם עובדי ניסאן במיסיסיפי, החודש. 45 מפעלים בעולם, צילום: איי פי

"הוא ודאי היה מגן על זכויות העובדים בצרפת בכל הנוגע לניסאן", אמר גלובר בשיחה עם "הגרדיאן" הבריטי. "הוא היה מגן על זכויות העובדים הללו, אז מדוע שלא יגן על זכויות העובדים בארה"ב, ובדרום באופן מיוחד?". לניסאן 45 מפעלים ברחבי העולם, כאשר היחיד ללא איגוד עובדים הוא זה שבדרום ארה"ב. גלובר נסע מספר פעמים עם עובדי ניסאן לצרפת לפגישות עם הפרלמנט ולדבריו הוא מוכן לטוס ברחבי העולם כדי להוביל קמפיין גלובלי שיפעיל לחץ על היצרנית.

במקביל, הוועדה האמריקאית ליחסי עבודה הגישה תביעה נגד ניסאן בטענה לשוחד ולהפחדה במהלך ההצבעה על הקמת איגוד העובדים. מנהלי החברה קיימו פגישות בארבע עיניים עם עובדים על מנת ללחוץ עליהם להתנגד להתאגדות, כך על פי התביעה. עתה, אומר גלובר, הגיעה העת שמקרון יתייצב לצדם. "האם הוא יביט לנו בעיניים ויאמר את האמת, כי ההצבעה לא היתה הוגנת?", אמר גלובר.

ממשלת צרפת התבטאה בעבר נגד נהלי ההתאגדות במפעל ניסאן במיסיסיפי. במאי שעבר, מקרון, בכהונתו כשר הכלכלה של צרפת, ביקר את חבילת השכר של גושן בגובה 7.3 מיליון יורו וטען ל"ניהול כושל". עם זאת, מקרון לא התייחס להצבעה על איגוד העובדים במיסיסיפי מאז בחירתו. "לא ראיתי את הצרפתים עושים דבר למען הקמפיין הזה, וזה המפעל שלהם", טען אחד מעובדי ניסאן במיסיסיפי. ברקע המחלוקת קראו עתה חברי פרלמנט צרפתים לרנו ניסאן לקיים הצבעה חדשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות