אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתבכות של טל זילברשטיין: הפרש הבודד שהפך לאיש סודם של 3 ראשי ממשלה צילום: יאיר שגיא

ההסתבכות של טל זילברשטיין: הפרש הבודד שהפך לאיש סודם של 3 ראשי ממשלה

הוא כונה "גאון" ו"מבריק באופן מיוחד", שימש כיועץ הפוליטי של ברק, אולמרט ונתניהו, ואירח את חתונתם של גדעון סער וגאולה אבן. מיהו איש הצללים טל זילברשטיין שמצא את עצמו מסובך בחשדות של שוחד, הלבנת הון ומרמה, לצד שטיינמץ

15.08.2017, 10:47 | אדריאן פילוט

ידו בכל ויד כל בו הוא המשפט הראשון שעולה לראש כשמבקשים לתאר את טל זילברשטיין, מי שהיה איש סודם של שלושה ראשי ממשלה שכיהנו אחד אחרי השני והפכו ליריבים מרים ביותר - כולם נגד כולם ונעצר יחד עם בני שטיינמץ ושלושה בכירים נוספים בחשד לפעילות שיטתית של שוחד, הלבנת הון ומרמה. אף שזילברשטיין נחשב למי שמכיר את כולם, כמה מחבריו הקרובים מגדירים אותו דווקא כפרש בודד.

קראו עוד בכלכליסט

זילברשטיין החל את דרכו כמייסד עמותת דור שלום. שם, בתחילת שנות ה־90, הכיר את אהוד ברק - היכרות שחשפה אותו לראשונה לחדרי החקירות. דור שלום גייסה כספים עבור קמפיין הבחירות של ברק לראשות הממשלה ב־1999 וזילברשטיין נחשד כי ביצע עבירות על חוק מימון מפלגות. המשטרה המליצה להגיש נגדו כתב אישום. התיק נגדו נסגר ב־2006.

זילברשטיין, שהיה קרוב לעמרי שרון, בנו של ראש הממשלה אריאל שרון, התחבר גם לאהוד אולמרט ובמהרה הפך לאיש סודו, יועצו והאיש החזק ביותר בלשכתו. זילברשטיין סינגר על אולמרט עת התפוצצה פרשת מעטפות הכסף ובאותה הזדמנות תקף את מקורבו לשעבר ברק וטען כי הוא "האחרון שיכול לדבר על נושאים ערכיים".

לאחר שנתניהו חזר לשלטון, זילברשטיין נהיה יועצו ואיש סודו. הוא גם זה שהגה את נאום בר־אילן. עם זאת, בתקופה האחרונה השניים בקשר פחות הדוק. כיצד הצליח להגיע לכל כך הרבה ראשי ממשלה? מי שמכירים את זילברשטיין מגדירים אותו כ"גאון" ו"מבריק בצורה יוצאת מהכלל".

זילברשטיין הקים יחד עם משה גאון בתחילת שנות 2000 את חברת היעוץ GCS, שעסקה בקמפיינים, בעיקר בחו''ל. החברה ייעצה לחברות הגדולות במשק, ובהן HOT, החברה לישראל, כיל, צים, בזן, בנק המזרחי, בזק וכלל ביטוח. זילברשטיין שימש גם כמנכ"ל פורום החברות הסלולריות. ב־2007 עבר המשרד לשליטתם של ידידו אלי דוידוביץ' ויפתח קרמר והוא אינו קשור עוד למשרד. במקביל, הוא החל את דרכו כאיש עסקים וכשותף של שטיינמץ. זילברשטיין מבקש זה תקופה ארוכה להדגיש כי הוא אינו קשור לפוליטיקה או לעסקים בארץ וכי כל הפעילות שלו מתרכזת בחו''ל.

זילברשטיין חזר לכותרות בשנים האחרונות בשני מקרים. הראשון: כמארח חתונתם של שר החינוך לשעבר גדעון סער ומגישת החדשות גאולה אבן ב־2013. השנייה: לפני שנה דיווח עיתון רומני כי זילברשטיין ושטיינמץ מבוקשים למעצר במדינה. גם שמעון שבס, מנכ''ל משרד ראש הממשלה בתקופת יצחק רבין, נקשר לפרשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות