אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה מגורים: צניחה של 59% במספר יחידות הדיור שנמכרו ברבעון השני צילום: אוראל כהן

אפריקה מגורים: צניחה של 59% במספר יחידות הדיור שנמכרו ברבעון השני

אפריקה מגורים חתמה על 61 חוזים למכירת יחידות דיור, לעומת 148 חוזים שנחתמו בתקופה המקבילה אשתקד; ההיקף הכספי של החוזים הסתכם ב-144 מיליון ש' - ירידה של 51% לעומת אשתקד

17.08.2017, 10:14 | יניב רחימי

זרוע הנדל"ן של קבוצת אפריקה ישראל - אפריקה מגורים- פרסמה היום (ה') את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של שנת 2017 והציגה צניחה של 59% במספר יחידות הדיור שנמכרו.

קראו עוד בכלכליסט

ההאטה בענף הנדל"ן למגורים ניכרת בדוחות הכספיים שאפריקה מגורים פרסמה הבוקר. ברבעון השני של 2017 אפריקה מגורים חתמה על 61 חוזים למכירת יחידות דיור, לעומת 148 חוזים שנחתמו בתקופה המקבילה אשתקד. במחצית הראשונה מספר יחידות הדיור שנמכרו הסתכם ב-188, בהשוואה ל-302 שנמכרו במחצית הראשונה אשתקד.

ההיקף הכספי של החוזים שנחתמו הסתכם ברבעון השני ב-144 מיליון שקל, ירידה של 51% בהשוואה להיקף כספי מחוזים שנחתמו בתקופה המקבילה ברבעון המקביל ב-294 מיליון שקל. למרות הירידה החדה במספר הדירות שנמכרו ברבעון השני, שיעור הרווח הגולמי של אפריקה מגורים ממכירת דירות לא נפגע ואף רשם עלייה עלה לרמה של 21%, בהשוואה לרמה של 18% ברבעון המקביל אשתקד. המשמעות היא שהירידה החדה בקצב המכירות לא משפיעה עדיין על מחירי הדירות.

אורן הוד - מנכ"ל אפריקה מגורים, צילום: ענר גרין אורן הוד - מנכ"ל אפריקה מגורים | צילום: ענר גרין אורן הוד - מנכ"ל אפריקה מגורים, צילום: ענר גרין

אפריקה מגורים מיישמת באימוץ מוקדם את תקן החשבונאות IFRS 15, לפיו החברה מכירה בהכנסות ממכירת דירות למגורים לאורך זמן ובהתאם לשיעור ההשלמה של הדירות. זאת לעומת הכרה בהכנסה בעת מסירת הדירה ללקוח.

מנכ"ל אפריקה מגורים, אורן הוד, התייחס לירידה החדה בקצב מכירת הדירות ברבעון, לדבריו "ההאטה במכירת הדירות נרשמה במהלך הרבעון נובעת מבלבול בקרב הרוכשים הפוטנציאלים, לאור אי הוודאות סביב צעדי הממשלה לצד הגידול בשיעור ריבית המשכנתאות". ביחס למחירי הדירות אמר "העסקאות המבוצעות באזורי הביקוש בהם אנו פועלים מעידות על רמת מחירים דומה לרבעונים הקודמים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות