אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי נדל"ן: ירידה של 45% במכירות דירות חדשות מתחילת השנה צילום: יח"צ

שיכון ובינוי נדל"ן: ירידה של 45% במכירות דירות חדשות מתחילת השנה

בארבעת החודשים הראשונים של השנה מכרה החברה 209 דירות תמורת 437 מיליון שקל, המשקפים מחיר ממוצע של 2.1 מיליון שקל לדירה

21.05.2017, 18:15 | אורן פרוינד

ההתקררות של שוק הנדל"ן הישראלי באה לידי ביטוי היטב בדוח המכירות שפרסמה היום (א') שיכון ובינוי נדל"ן מקבוצת שיכון ובינוי של שרי אריסון, אחת מחברות המגורים הגדולות בישראל. זו דיווחה היום על ירידה של 45% בהיקף המכירות של הדירות החדשות שלה במהלך חודשים ינואר - אפריל 2017 אל מול התקופה המקבילה שנה שעברה. גורמים בשוק הנדל"ן דיווחו כי במהלך הרבעון הראשון של 2017 חלה ירידה בכמות הכניסות למשרדי המכירות כאשר הרוכשים מבקשים לחכות להתפתחויות בשוק הדיור.

קראו עוד בכלכליסט

בסה"כ מתחילת שנת 2017 ועד לסוף חודש אפריל 2017 ,התקשרה שיכון ובינוי נדל"ן ב- 209 התקשרויות למכירת יחידות דיור בתמורה כוללת של כ- 437 מיליון שקל המשקפים מחיר ממוצע של 2.1 מיליון שקל לדירה. מדובר בירידה של 45% בהיקף הדירות שנמכרו אל מול התקופה המקבילה שנה שעברה. אז מכרה החברה 374 יחידות דיור בתמורה כוללת של 750 מיליון שקל במחיר ממוצע של 2 מיליון שקל לדירה. כלומר, החברה מכרה כעת פחות דירות אולם במחיר ממוצע גבוה יותר. ושמכך הירידה בהכנסות הצפויות שלה היא מתונה יותר ועומדת על 40%.

הדמיה של פרויקט חלומות רחובות, של שיכון ובינוי נדל"ן הדמיה של פרויקט חלומות רחובות, של שיכון ובינוי נדל"ן הדמיה של פרויקט חלומות רחובות, של שיכון ובינוי נדל"ן

בחודש אפריל לבדו מכרה החברה 39 דירות בתמורה כוללת של כ-75 מיליון שקל. מדובר בירידה של 50% לעומת אפריל בשנה שעברה, אז מכרה החברה 78 דירות בתמורה כוללת של 226 מיליון שקל. גם כאן יש שוני במחיר הממוצע של הדירה אולם לכיוון ההפוך. המחיר הממוצע ירד מרמה של 2.9 מיליון שקל באפריל שנה שעברה לרמה של 1.92 מיליון שקל באפריל 2017. כלומר, בחודש אפריל 2017 שיכון ובינוי מכרה פחות דירות מאשר ברבעון המקביל במחיר ממוצע נמוך נמוך יותר.

בשבוע שעבר הציגה אפריקה המגורים מגמה דומה. במהלך הרבעון הראשון מכרה החברה (חוזים חתומים כולל חלקם של שותפיה) 127 יחידות דיור בהיקף כספי של כ- 265 מיליון שקל. מדובר בירידה של 17% בכמות הדירות שנמכרו אל מול הרבעון המקביל, אולם בכמות, אז מכרה החברה 154 דירות בהיקף של 306 מיליון שקל. למרות הדיבורים בשוק סביב ירידה במחירי הדיור ולמרות שהחברה לא שינתה את תמהיל הדירות שנמכרות, המחיר הממוצע של הדירות שנמכרו עלה ב-5% מרמה של 1.98 מיליון שקל לדירה ברבעון המקביל למחיר ממוצע של 2.08 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2017. כלומר, החברה מכרה פחות דירות אולם במחיר ממוצע גבוה יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
כתבה לא נכונה , מטעה , חובבנית . כנסו הסברתי מה למטה .
דיכוי הביקושים יירשם לזכותו של כחלון-כך כותבים בכלכליסט , הכתב אמיתי . איזה שטויות , הדיכוי היא טעות !!! איפה יגורי אחרי החתונה ? אצל ההורים ? ... שכחת לכתוב שמחיר ההשכרה עלו . שכחת לכתוב שקוני הדירות הם עשירי ובני קבלנים . ראה הכתבה של כנס הקבלנים . שכחת לכתוב שיש עלייה והיא רק תתגבר ! איפה יגורו ???. אם חוק למכור דירהלישית הצליח ??? זוהקעה של שכירים לפנסיה שלהם כשהקנות יקרסו . בקיצר , הכתבה רדודה של חובב ,תעבור למדור תרבות או ספורט . בוה לעיתון כלכליט
צביקה  |  21.01.20
21.
תשובה למגיב 17
17 - אל תבלבל את המוח . הגיע זמן להגיד די ולהפסיק לפמפם בועה . התרגלת לחיים טובים , עליות , דמי שכירות ללא מס. נגמרה החגיגה בסכות כחלון. בעלי אינטרסים כבר מפחדים .:) התגובות האיסטריות שלהם הוכחה ישירה על כל . עזבו שוק דיור לכו לבורסה ותצרמו לכלכלה ( בדרך גם תשלמו מיסים ) כחלון - כל הכבוד! ישר כוח!
סמי  |  17.08.17
לכל התגובות