אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'יימס מרדוק נגד טראמפ: "אין נאצים טובים" צילום: בלומברג

ג'יימס מרדוק נגד טראמפ: "אין נאצים טובים"

בנו של רופרט מרדוק - הבעלים של פוקס ותומך של טראמפ - מחה על תגובתו של נשיא ארה"ב לאלימות הגזענית בשרלוטסוויל: "ההתנגדות לנאצים היא הכרחית. אין פשרה בעניין זה". הוא הודיע כי יתרום מיליון דולר לליגה נגד השמצה

18.08.2017, 11:33 | שירות כלכליסט

ג'יימס מרדוק‎, מנכ"ל חברת פוקס המאה ב-21 ובנו של איל המדיה רופרט מרדוק, גינה את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, בשל תגובתו הרפה לאלימות הניאו-נאצית בשרלוטסוויל שבמסגרתה נדרסה למוות מפגינת שמאל. מרדוק האב הוא חבר קרוב של טראמפ; בנוסף, פוקס המאה ה-21 שבבעלותו מחזיקה ברשת פוקס, הידועה כתומכת נלהבת של נשיא ארה"ב, והוא משמש כיו"ר שלה ומנכ"לה.

קראו עוד בכלכליסט

"מה שראינו בשרלוטסוויל והתגובה של נשיא ארה"ב נוגעים לכולנו כאמריקאים וכבני חורין", כתב מרדוק בן ה-44. "אירועים אלו מזכירים לנו מדוע עמידה על המשמר מול שנאה ודעות קדומות היא מחויבות נצחית – חובה הכרחית לשמירה על דרך החיים ועל האידיאלים שלנו. קיומה של השנאה בחיינו התגלתה במלוא כיעורה בעודנו צופים בצלבי הקרס מתנופפים ברחובותיה של שרלוטסוויל ובמעשי הטרור הברוטליים שבוצעו בידי המון גזעני".

רופרט וג רופרט וג'יימס מרדוק | צילום: רויטרס רופרט וג

מרדוק הוסיף: "אני לא מאמין שעלי לכתוב זאת - ההתנגדות לנאצים היא הכרחית. אין נאצים טובים. אין אנשי קו-קלוקס-קלאן טובים או טרוריסטים טובים. דמוקרטים, רפובליקנים ואחרים – עלינו להסכים על כך ואין אף פשרה המעורבת בהסכמה זו".

מרדוק המשיך וציין כי הוא ואשתו קתרין, תורמים מיליון דולר לליגה נגד השמצה הנאבקת באנטישמיות.

מנהיגים עסקיים החלו לנטוש את טראמפ לאחר מסיבת העיתונאים שערך ביום שבת שעבר שבה האשים את "שני הצדדים" באלימות בשרלוטסוויל, ואמר כי בין משתתפי ההפגנה מהימין הקיצוני בעיירה שבווירג'יניה ישנם "כמה אנשים מצוינים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות