אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיליארד איש לא מספיקים: הסינים מחפשים בחו"ל ספורטאים ממוצא סיני שיתחרו בטוקיו 2020 צילום: גטי אימג'ס

מיליארד איש לא מספיקים: הסינים מחפשים בחו"ל ספורטאים ממוצא סיני שיתחרו בטוקיו 2020

כהכנה לארבע התחרויות החדשות שייקחו חלק באולימפיאדת טוקיו ב-2020, הגוף האחראי בסין על הספורט מקווה לגייס ספורטאים ממדינות שונות בעלי מוצא סיני שייצגו את המדינה בתחומים שבהם לסין יש מחסור בכוח אתלטי

22.08.2017, 17:16 | שירות כלכליסט
כהכנה לארבע התחרויות החדשות שייקחו חלק באולימפיאדת טוקיו ב-2020, הגוף האחראי על הספורט בסין מקווה לגייס ספורטאים ממדינות שונות ובעלי מוצא סיני, שייצגו את המדינה בתחומים שבהם לסין יש מחסור בכוח אתלטי.

קראו עוד בכלכליסט

שייט. בהיעדר ספורטאים מצטיינים בתחומי השייט, הטיפוס, סקייטבורד ורכיבה חופשית באופני BMX – 4 התחרויות החדשות שנוספו החל מאולימפיאדת טוקיו – המנהל הכללי לספורט בסין השיק תכנית מציאת כישרונות מתקדמת לזיהוי וטיפוח של ספורטאים בבית ומחוצה לו., צילום: ראובן שוורץ שייט. בהיעדר ספורטאים מצטיינים בתחומי השייט, הטיפוס, סקייטבורד ורכיבה חופשית באופני BMX – 4 התחרויות החדשות שנוספו החל מאולימפיאדת טוקיו – המנהל הכללי לספורט בסין השיק תכנית מציאת כישרונות מתקדמת לזיהוי וטיפוח של ספורטאים בבית ומחוצה לו. | צילום: ראובן שוורץ שייט. בהיעדר ספורטאים מצטיינים בתחומי השייט, הטיפוס, סקייטבורד ורכיבה חופשית באופני BMX – 4 התחרויות החדשות שנוספו החל מאולימפיאדת טוקיו – המנהל הכללי לספורט בסין השיק תכנית מציאת כישרונות מתקדמת לזיהוי וטיפוח של ספורטאים בבית ומחוצה לו., צילום: ראובן שוורץ

בהיעדר ספורטאים מצטיינים בתחומים שייט, טיפוס, סקייטבורד ורכיבה חופשית באופני BMX – 4 התחרויות החדשות שנוספו החל מאולימפיאדת טוקיו – המנהל הכללי לספורט בסין השיק תוכנית מציאת כישרונות מתקדמת לזיהוי וטיפוח של ספורטאים בבית ומחוצה לו.

המנהל הקים צוות מוביל ביחד עם נציגים מארבעת ענפי הספורט החדשים ואוניברסיטת הספורט של בייג'ינג. הפעולות שלהם כללו הקמת מערכת רישום מקוונת לקבלת בקשות מספורטאים סינים וממוצא סיני שאינם בהכרח מתגוררים במדינה.

הרישום המקוון דרך האתר של האוניברסיטה יהיה זמין עד ה-31 באוגוסט, ולאחר מכן יתקיימו אודישנים, שני סבבים של מבחני קבלה ומחנה אימונים שיימשך חודשיים. כל זאת כדי לבחור בסופו של דבר 50 ספורטאים מכל ענף עד סוף השנה הנוכחית. את הרישום והבחירה ינהל פאנל של מומחים בינלאומיים שיורכב ממאמנים, מאמני כושר, תזונאים ופסיכולוגים עם ניסיון בענפי הספורט המדוברים, שבשלב זה עדיין כמעט ולא מפותחים בסין.

התוכנית תפנה למדינות הנחשבות למובילות ב"ספורט אקסטרים", כמו ארה"ב, אוסטרליה וברזיל, וזאת במטרה למצוא ספורטאים מבוססים ממוצא סיני. הם ינסו למשוך אותם לייצג את סין באמצעות מלגות ואפילו שינוי המדיניות במקרה הצורך. "בשל המחסור בספורטאים בסין בענפי הספורט הנישתיים האלה, זה קיצור הדרך שעלינו לבחור בו כדי להתכונן לטוקיו בזמן קצר כל כך", הגיב קאו ווידונג, שעומד בראש צוות המומחים ונציג המפלגה באוניברסיטת הספורט של בייג'ינג. "הרפורמה מיושמת גם על ידי שינוי מערכת גיוס הספורטאים המסורתית והרחבת המיומנויות האולימפיות של המדינה מעבר לענפי הספורט המסורתיים שבהם היא מתמחה כמו טניס שולחן, בדמינטון וקפיצה למים.

דוגמה אחת היא מחנות האימונים שהקימה התאחדות הוקי הקרח הסינית בוונקובר וטורונטו הקנדיות ביוני לבחירת שחקנים צעירים ממוצא סיני שיצטרפו לתוכנית הלאומית באמצעות התאזרחות עבור אולימפיאדת החורף ב-2022.

"הניסיונות למשוך ספורטאים כישרוניים למערכת הלאומית, בעזרת שינויים במדיניות ובלוגיסטיקה מהווים ניסיון חשוב לשיפור ענפי הספורט החלשים יחסית שלנו במהירות", אמר ליו שיאונונג, מנהל מחלקת האתלטיקה של מנהל הספורט.

עם זאת, בהתחשב בכך שסין לא מוכנה לקבל אזרחות כפולה, זו משימה לא פשוטה לשכנע ספורטאים מוכשרים לוותר על האזרחות שלהם כדי שיוכלו לייצג את סין.

"בכל זאת, תמיכה חזקה מתוך למערכת הספורט הממשלתית תקרוץ לקבוצה מסוימת של סינים המתגוררים מחוץ למדינה שלא הצליחו להצטרף למערכות הספורט במדינות המאמצות שלהם", אמר זהאנג בינג, מומחה לסוציולוגית ספורט באוניברסיטת טסינגואה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות