אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ונסון אנד ג'ונסון תפצה ב-417 מיליון דולר אישה שחלתה בסרטן מהטלק של החברה צילום: רויטרס

ג'ונסון אנד ג'ונסון תפצה ב-417 מיליון דולר אישה שחלתה בסרטן מהטלק של החברה

האישה טענה כי השתמשה במוצרי היגיינה נשיים המבוססים על אבקת הטלק של J&J ועקב כך חלתה בסרטן השחלות. "החברה עודדה נשים להשתמש במוצרי הטלק שלה על אף שידעה כי ישנם מחקרים המוכיחים שיש סכנה מהמוצר", טענו עורכי דינה

22.08.2017, 12:55 | שירות כלכליסט

תאגיד ג'ונסון אנד ג'ונסון (J&J) תשלם 417 מיליון דולר פיצויים לאישה שתבעה את החברה בטענה כי חלתה בסרטן השחלות בשל שימוש במוצרי היגיינה נשיים המבוססים על אבקת הטלק (talc) של החברה. כך קבע אתמול בית המשפט העליון של לוס אנג'לס.

מדובר בתביעה הגדולה ביותר נגד J&J על שלא התריעה על סכנות לגבי מוצריה מבוססי הטלק, שהתגלו כמסרטנים.

הטלק של ג הטלק של ג'ונסון אנד ג'ונסון | צילום: רויטרס הטלק של ג

עורכי דינה של התובעת, אווה אשווריה (Eva Echeverria) טענו כי החברה עודדה נשים להשתמש במוצרי הטלק שלה על אף שידעה כי ישנם מחקרים שנערכו על פני שנים ארוכות המוכיחים קשר ישיר בין סרטן השחלות לבין שימוש במוצרי טלק באזורים אינטימיים.

עורכי הדין של J&J טענו כי ישנם מחקרים שונים – ובכללם מחקר של מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) – שלא הצליחו להוכיח כי מוצרי טקל מסרטנים. הם הודיעו כי יערערו על הפסיקה "משום שאנו מונחים בידי מחקר מדעי המוכיח את בטיחותם של מוצרי הטלק של ג'ונסון אנד ג'ונסון".

המשפט מגיע לאחר חמישה משפטים דומים בבית המשפט של מיזורי, שבארבעה מתוכם הפסידה ג'ונסון אנד ג'ונסון וספק הטלק שלה, ונאלצו לשלם 307 מיליון דולר פיצויים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות