אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חקירה פלילית בעניין מעורבותם של בכירי לאומי לשעבר בסיוע להעלמת מס צילום: יונתן בלום

חקירה פלילית בעניין מעורבותם של בכירי לאומי לשעבר בסיוע להעלמת מס

החקירה מתנהלת מזה מספר חודשים. הערב פורסם כי בכירי הבנק לשעבר - המנכ"לית גליה מאור, היו"ר איתן רף, ומנהל החטיבה העסקית צבי איצקוביץ' - יזומנו לחקירה

25.08.2017, 22:28 | משה גורלי

המשטרה מנהלת מזה מספר חודשים חקירה פלילית בעניין מעורבותם של בכירי בנק לאומי בסיוע להעלמת המס של הלקוחות האמריקאים של הבנק.

קראו עוד בכלכליסט

עוד בתקופת היועץ המשפטי לממשלה הקודם, יהודה וינשטיין, הוקם צוות בראשות פרקליטת מחוז מיסוי וכלכלה ת"א, עו"ד ליאת בן ארי, כדי לבחון את ההיבטים הפליליים של הפרשה. זאת בנוסף לבחינת ההיבטים הרגולטוריים שלה שנבחנו על ידי המפקח על הבנקים. במקביל, התנהלה והסתיימה תביעה נגזרת בפרשה בפני השופט חאלד כבוב שהוגשה על הרקע הקנס ששילם הבנק בארה"ב, כ-400 מיליון דולר.

סיפור החקירה נחשף הערב (ו') בחדשות של "כאן". ל"כלכליסט" נודע שהחקירה מתנהלת מזה מספר חודשים וטרם הפכה גלויה. לפי הפרסום, היא מתנהלת גם אל מול הדרגים הגבוהים ביותר שנתבעו בתביעה הנגזרת: המנכ"לית לשעבר גליה מאור, היו"ר לשעבר איתן רף, ומנהל החטיבה העסקית לשעבר צבי איצקוביץ'.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "איננו מתייחסים לחקירה שמתנהלת על ידי הרשויות".

מימין: גליה מאור, איתן רף וצבי איצקוביץ מימין: גליה מאור, איתן רף וצבי איצקוביץ' | צילומים: עומר מסינגר, אוראל כהן' בן לם מימין: גליה מאור, איתן רף וצבי איצקוביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות