אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קריסה של 50% בהכנסות אקסטל והפסד תפעולי של 87 מיליון דולר ברבעון צילום: צביקה טישלר

קריסה של 50% בהכנסות אקסטל והפסד תפעולי של 87 מיליון דולר ברבעון

בעקבות הורדת הדירוג של חברת הנדל"ן מארה"ב והתוצאות הגרועות ברבעון השני ניסה אתמול הבעלים גארי בארנט להרגיע את השוק: אקסטל תבצע רכישה עצמית של אג"ח עד 50 מיליון דולר עד סוף 2018

30.08.2017, 07:52 | אורן פרוינד

יום לאחר שמידרוג הורידה את דירוג האשראי של אקסטל בדרגה אחת ל־A3 ניסה הבעלים גארי בארנט לשלוח מסר מרגיע למשקיעים. אקסטל הודיעה אתמול במסגרת פרסום הדו"חות הכספיים על תוכנית רכישה עצמית של אג"ח בהיקף של עד 50 מיליון דולר, שתבוצע עד סוף 2018. אג"ח מסדרה ב' של החברה הגיבה בירידה של 0.9% והתשואה עלתה ל12.16%. אג"ח מסדרה א' עלתה ב־0.5% והתשואה ירדה ל־12.8%.  

קראו עוד בכלכליסט

אקסטל סיימה את הרבעון השני של 2017 עם הכנסות של 616 מיליון דולר, ירידה של 50% לעומת המקביל. היא רשמה הפסד תפעולי של 87 מיליון דולר לעומת רווח תפעולי של 69 מיליון דולר ברבעון המקביל. בשורה התחתונה רשמה אקסטל הפסד של 6 מיליון דולר לעומת הפסד של 9 מיליון דולר, בעקבות שערוך חיובי של 4 מיליון דולר ברבעון השני השנה לעומת שערוך זניח של 800 אלף דולר ברבעון המקביל.

החברה סיפקה גם דו"ח תזרים מזומנים חזוי לשנים הקרובות. עד סוף השנה נדרשת אקסטל לעמוד בפירעונות של 575 מיליון שקל, שכוללים בעיקר הלוואות של 312 מיליון דולר בעבור מלווים בכירים לנכסי החברה. מנגד צופה אקסטל לקבל מעבר למזומנים בקופה שיש לה, בהיקף של 147 מיליון דולר, 505 מיליון דולר נוספים עד סוף השנה, בעיקר מהלוואות בנייה על הנכסים ומתוכנית EB5 שמציעה למשקיעים זרים להשקיע תמורת קבלת גרין כארד.

"מצב החברה והשוק שבו היא פועלת במגמת שיפור", אמר בארנט ל"כלכליסט", "תוך התקדמות בכל המישורים — פיננסים, מכירות ובנייה. המימון לפרויקט סנטרל פארק טאוור נמצא בתהליך מתקדם וקרוב להשלמה. לחברה יש מאזן חזק מאוד, נזילות גבוהה ומיצוב איכותי לשנים הבאות. החברה עומדת בכל אמות המידה הפיננסיות ותעמוד בכל התחייבויותיה".

מידרוג שינתה את הדירוג של אקסטל בתום שנה שבה האג"ח שלה נסחרות בתשואות לפדיון דו־ספרתיות. בחברת הדירוג תלו את הורדת דירוג החוב ב"חשיפה לסיכונים הקשורים לענף ייזום הנדל"ן במנהטן, בדגש על פלח האולטרה־יוקרה וריכוזיות הפעילות במספר פרויקטים מהותיים לצד עומס פירעונות אג"ח משמעותי, בעיקר בשנים 2019–2018.

   

גארי בארנט , צילום: צביקה טישלר גארי בארנט | צילום: צביקה טישלר גארי בארנט , צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות