אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאור דחתה בקשה לדיון נוסף בתביעה הנגזרת בעניין חלוקת הדיבידנד בבזק צילום: יאיר שגיא

נאור דחתה בקשה לדיון נוסף בתביעה הנגזרת בעניין חלוקת הדיבידנד בבזק

נשיאת ביהמ"ש העליון קבעה כי בקשת בעלי המניות לנהל תביעה נגד חלוקת דיבידנדים בסך 3.5 מיליארד שקל בין השנים 2010 ל-2012

31.08.2017, 15:50 | משה גורלי

נשיאת בית המשפט העליון דחתה היום בקשה לדיון נוסף בתביעה הנגזרת בעניין חלוקת הדיבידנד בבזק.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת בקשתו, תקף אילן ורדינקוב את חלוקת הדיבידנד בסך כולל של 3.5 מיליארד שקל שחולקו בבזק בין 2010 ל-2012. החלוקה אושרה בידי רוב של למעלה מ-99% באסיפה הכללית. לטענת ורידנקוב, החלוקה נועדה לסייע לבעל השליטה שאול אלוביץ לעמוד בהתחייבויותיו לגורמים שהלוו לו את ההון לרכישה הממונפת של בזק.

המחוזי והעליון דחו את הבקשה תוך עיגון ואימוץ רשמי של כלל שיקול הדעת העסקי. במקרה הנוכחי הוחלה "הבחינה המוגברת" שנועדה למקרים שעולה מהם חשש לניגוד עניינים.

 , צילום: bigstock צילום: bigstock  , צילום: bigstock

השופטת נאור מסכימה שסטנדרט הביניים של "הבחינה המוגברת" הוא חידוש בפסיקה הישראלית, אבל לא מצדיק דיון נוסף. לא מדובר בהלכה חדשה אלא ב"פיתוח נקודתי של כלל שיקול הדעת העסקי, המוגבל למקרה הייחודי של שינוי מבנה ההון של חברה בסמוך לאחר רכישה ממונפת".

שאלה נוספת היא האם חלוקת דיבידנד היא "עסקה" שמחייבת הבחינה של "עניין אישי" ואת האישור המשולש (ועדת ביקורת, דירקטוריון, אסיפה כללית). נאור קובעת כי גם כאן אין עילה לדיון נוסף בגלל המחלוקת בבית המשפט העליון שלא הניבה הלכה מפורשת בעניין.

את החברה ייצגו עוה"ד פיני רובין, ליאור פורת ואסף אבטובי ממשרד גורניצקי. את הדירקטורים הנוכחיים ייצגו עוה"ד ניר כהן ואמיר בן ארצי. את הדירקטורים הקודמים (לפני העברת השליטה) עוה"ד אייל רוזובסקי, מור פינגרר ודורון לוי. את המבקש: עו"הד מיכאל בך ורון לדרמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות