אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מספר החשבונות הפיקטיביים בוולס פארגו גדול ב-70% מכפי שחשבו צילום: בלומברג

מספר החשבונות הפיקטיביים בוולס פארגו גדול ב-70% מכפי שחשבו

הסתיימה הבדיקה החיצונית של פרשת החשבונות הפסולים בבנק: 3.5 מיליון חשבונות נפתחו על ידי אנשי וולס פארגו בשנים 2016-2011 ללא ידיעת הלקוחות - מול 2.1 מיליון חשבונות שחשפה הבדיקה הראשונה

31.08.2017, 16:51 | מיקי גרינפלד

וולס פארגו מדווח על מה שנראה כבלתי יאומן: בדיקה מקיפה שנערכה על ידי גורם חיצוני בעקבות חשיפת שערוריית החשבונות הפיקטיביים (שפתח הבנק ללקוחות ללא ידיעתם) מעלה שבפועל נפתחו 70% יותר חשבונות מסוג זה מאשר חשוב בתחילה.  

קראו עוד בכלכליסט

בדיקת הגורם החיצוני כללה 165 מיליון חשבונות, ללקוחות פרטיים ועסקיים, שנפתחו על ידי וולס פארגו מ-2009 עד לספטמבר 2016. הבדיקה זיהתה 3.5 מיליון חשבונות הנחשדים כבלתי כשרים, כלומר חשבונות שנפתחו ללא סמכות וללא היתר מהלקוחות - מול 2.1 מיליון חשבונות שזוהו על ידי הבנק בבדיקה הראשונה שנערכה לפני שנתיים.

הבנק ביצע את הבדיקה הראשונה לאחר הוראת הרשויות שחקרו את הפרשה, והיא נפרשה על 93.5 מיליון חשבונות שנפתחו על ידי גורמים בוולס פארגו משנת 2011 עד אמצע 2015.

מנכ"ל הבנק טימותי סלואן (Timothy Sloan), אמר היום בתגובה למסקנות כי הבנק מתמקד כיום בפיצוי הלקוחות, אך ציין שנדרשת בחינה מעמיקה של תוצאות הבדיקה, שכן ייתכן שחלק מהחשבונות שזוהו בה נפתחו באופן לגיטימי.

"על מנת לבנות מחדש את האמון ולבנות וול ספארגו טוב יותר, העדיפות הראשונה שלנו היא להסדיר את מה שנדרש מול הלקוחות שלנו, והשלמת הבדיקה שביצעה גורם שלישי היא אבן דרך חשובה בדרך לשם", אמר סלואן, שנכנס לתפקיד באוקטובר 2016 לאחר שפרשת החשבונות הפיקטיביים הובילה להתפטרותו של המנכ"ל הקודם ג'ון סטאמפף

פרשת החשבונות הפיקטיביים החלה להיחשף בשנת 2015. רשויות החקירה החלו לחקור את הנהלת הבנק, לאחר שהתברר כי באופן עקבי ומתוכנן פתח עבור לקוחותיו חשבונות בנק המאופיינים בעלויות גבוהות - הלוואות, חסכונות, וכיוצ"ב - מבלי שהיה ללקוחות כל צורך בכך ולעתים קרובות אף מבלי שהגישו בקשה לפתיחת החשבון.

בחודש אוגוסט 2016 נקבע שוולס פארגו ישלם במסגרת הסדר פשרה קנס של 185 מיליון דולר, לצד פיצוי של 5 מיליון דולר ללקוחות. לאחר ההודעה על העונש החל דיון סוער סביב אחריות המנהלים הבכירים של הבנק, מול הפקידות הזוטרה ששילמה את המחיר המיידי – הבנק פיטר למעלה מ-5,000 פקידים שביצעו את המעשים. הדיון הגיע לשיא בהתפטרותו של המנכ"ל סטאמפף כאמור.

טימותי סלואן מנכ"לךוולס פארגו, צילום: איי פי טימותי סלואן מנכ"לךוולס פארגו | צילום: איי פי טימותי סלואן מנכ"לךוולס פארגו, צילום: איי פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות