אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח בגרמניה: אופל הפסידה 250 מיליון דולר ברבעון השני

דיווח בגרמניה: אופל הפסידה 250 מיליון דולר ברבעון השני

נציגים של יצרנית פז'ו, אופל וג'נרל מוטורס נפגשו בפריז בשבוע שעבר על מנת לדון באסטרטגיה להמשך הדרך. הקבוצה הצרפתית שרכשה את אופל מעוניינת להעביר אותה לרווח תפעולי לכל המאוחר ב-2020

04.09.2017, 12:18 | שירות כלכליסט

יצרנית המכוניות אופל מרחיבה את ההפסדים: על פי דיווח בשבועון הגרמני Automobilwoche, החברה שהחליפה השנה בעלות רשמה ברבעון השני של השנה הפסד של 250 מיליון דולר. את הרבעון הראשון חתמה אופל עם הפסד של 210 מיליון דולר.

השבועון המסתמך על שני מקורות באופל וב-PSA (הבעלים החדש), מציין שבכל יום של פעילות רושמת אופל הפסד של כ-4 מיליון יורו (ההפסד היומי בדיווח נקוב ביורו, מול הרבעוני שנקוב בדולר). באופל סירבו להגיב לידיעה.

קראו עוד בכלכליסט

בחודש מרץ האחרון סיכמה קבוצת PSA, יצרנית פז'ו וסיטרואן, על רכישת מותג אופל מג'נרל מוטורס (GM). העסקה כוללת את מותג ווקסהול, חטיבת הייצור הבריטית של אופל. PSA רכשה למעשה מותג כושל, עם רצף של 16 שנות הפסדים, שמיוחסות הן לניהול כושל והן לתנאים אובייקטיביים בעייתיים (אופל נאלצה להשקיע כל שנה מחדש מיליארד דולר בפעילות מו"פ, על מנת להתאים את מכוניותיה לדרישות האיחוד האירופי בענייני מגבלות זיהום, השונות מאלה שבארה"ב ובסין.   

עצם העובדה שהמותג מניב הפסדים נרחבים אינה מפתיעה, גם אם לא ברור אם התחזיות של PSA עמדו על סדר גודל כזה. מנכ"ל PSA קרלוס טאברס (Carlos Tavares) אמר בחודש מאי האחרון כי ההפסד של אופל צפוי לגדול בשנת 2017. לאחר ההודעה על עסקת הרכישה, אמרו נציגים בחברות כי ל-PSA יש ניסיון מוכח טוב יותר מזה של GM בייצור מכוניות קטנות ורווחיות באירופה.

עוד מספר השבועון הגרמני, שצוות משולב של PSA, אופל וג'נרל מוטורס נפגש בשבוע שעבר בפריז על מנת לקבוע את האסטרטגיה להמשך הדרך בחטיבה. הכיוון ב-PSA הוא לאפשר לאופל להמשיך להתנהל באופן עצמאי, על פי התנאים המועדפים עליה, אך היא דורשת שהרוב הגדול של המנועים במכוניות אופל יוחלף במנועים של PSA, ושיותקנו בהן פלטפורמות מהותיות מבית פז'ו וסיטרואן.

על פי התוכנית של PSA, אופל נדרשת לחזור לרווחיות תפעולית ב-2020 לכל המאוחר. המהלך מעורר חשש בין עובדי הפיתוח של אופל. נציגיה העובדים טוענים שהרכישה צפויה להותיר את הפיתוח עם 800 עובדים בלבד, מתוך 7,700 עובדים בתקופת ג'נרל מוטורס.

אופל מוקה, צילום: אופל אופל מוקה | צילום: אופל אופל מוקה, צילום: אופל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות