אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי: "החלו מגעים עם משפחת דיין על שיתוף פעולה באיי.די.או" צילומים: אור יניב

שיכון ובינוי: "החלו מגעים עם משפחת דיין על שיתוף פעולה באיי.די.או"

משפחת דיין וקרן אפולו הגיעו בשבוע שעבר להחזקה של 39% באיי.די.או, החברה הבת של שיכון ובינוי. חברת הנדל"ן של שרי אריסון הדגישה כי הצעת הרכש שלה ל-10% מהמניות עדיין בתוקף

05.09.2017, 13:40 | מיקי גרינפלד

שיכון ובינויפונה להידברות עם משפחת דיין: שבוע לאחר שמשפחת דיין וקרן אפולו החלו ברכישות בהיקף עצום של מניות איי.די.או, מודיעה היום (ג') בעלת השליטה, שיכון ובינוי של שרי אריסון, כי החלה במגעים עם המשפחה.  

קראו עוד בכלכליסט

"החברה החלה לנהל מגעים ראשוניים עם נציג Dune International בקשר להסכם בעניין איי.די.או. גרופ", נאמר בהודעה. חברת דיון פועלת מטעמה של משפחת דיין. שיכון ובינוי מדגישה כמקובל בהודעות מסוג זה כי אין ודאות שהצדדים יגיעו להסכם. 

שיכון ובינוי מחזיקה ב-40.15% ממניותאיי.די.או. קרן אפולו ומשפחת דיין השקיעו עד כה 670 מיליון שקל ברכישות מניות של החברה מגופים מוסדיים בשוק ההון, ובתוך שבוע הגיעו להחזקה משותפת של 39% - 22.22% משפחת דיין ו-14.72% קרן אפולו.

עיקר פעילותה של איי.די.או הוא בגרמניה. החברה־הבת שלה איי.די.או פרופרטיז מרכזת את פעילותה בברלין, ומניותיה נסחרות בפרנקפורט, שם הגיע שווי השוק שלה ל־1.73 מיליארד יורו – פי ארבעה מהחברה־האם. איי.די.או מחזיקה בפורטפוליו של כ־20 אלף דירות בברלין.

שיכון ובינוי מציינת בדיווח לבורסה כי הצעת הרכש שהגישה בחודש שעבר ל-10% ממניות איי.די.או עדיין בתוקף. ההצעה הוגשה טרם הכניסה של דיין ואפולו להחזקה באיי.די.או, וההנחה היא שלאחר הזינוק בשווי המניה תיאלץ החברה להעלות את מחיר ההצעה, שעמד על 56 שקלים למניה. בשעת ההצעה שיקף המחיר פרמיה של 8.5% על שווי המניה, ששווייה עלה מאז ל-63.50 שקלים (מחיר הבסיס בפתיחה היום).

אך מעבר לשאלת השווי, הכניסה של דיין-אפולו להחזקה בחברה, שסימנה מאבק שליטה - לאחר שהרוכשות דרשו משיכון ובינוי מעורבות פעילה בדירקטוריון ובהנהלת החברה - העמידה בסימן שאלה את ההוצאה לפעול של הצעת הרכש. שיכון ובינוי מבהירה בדיווח היום כי ההצעה בתוקף: "יובהר כי החברה מחויבת להצעת הרכש המיוחדת שפרסמה ביום 20 באוגוסט 2017 לרכישת מניות איי.די.או".

ישי שרון, אנליסט הנדל"ן של ירושלים ברוקראז', אמר בעקבות הדיווח ש"אם שיכון ובינוי תחליט לשפר את הצעת הרכש, הרי שהמחיר שתציע לא יפחת להערכתנו מ- 65 שקלים (המשקף את ממוצע הדיסקאונט היסטורי במניה של 18%). אם יתקיימו נסיבות אלו, נהיה צפויים להמשיך ולראות עלייה במחירי המניה, נוכח המשך מאבק השליטה".

 

שרי אריסון , צילום: יח"צ שרי אריסון | צילום: יח"צ שרי אריסון , צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות