אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אם אין גוצ'י, שיאכלו חצץ צילום: גטי אימג'ס

אם אין גוצ'י, שיאכלו חצץ

לואיז לינטון, שחקנית מצועצעת ואשת שר האוצר האמריקאי, למדה החודש את הלקח של מארי אנטואנט: אפילו בעידן טראמפ, שבו מיליונרים מתמנים לשליחי הציבור, אסור לנקר עיניים

16.09.2017, 08:07 | קרן צוריאל הררי

21 באוגוסט היה עוד יום שגרתי בחיים החדשים של לואיז לינטון (36), השחקנית הסקוטית שנישאה ביוני לסטיב מנוצ'ין, שר האוצר האמריקאי. בני הזוג ביקרו בקנטאקי, ולינטון העלתה כהרגלה תמונה לאינסטגרם בעודם יורדים ממטוס של ממשלת ארצות הברית. זו תמונה נהדרת: לינטון לבושה בלבן, שערה הבלונדיני הארוך מתבדר ברוח, בעלה לבוש בחליפה שחורה, וברקע המטוס בצבעי כחול, לבן וזהב.

להאזנה לכתבה, הוקלט על ידי הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה https://www.clfb.org.il/heb/main/

 

להאזנה ב-iTunes | לכל הכתבות המוקלטות

כמקובל ברשתות, לינטון תייגה את התמונה בתגיות הבאות: #נהדר #יוםטיול #קנטאקי! #האנשים #הכי_נחמדים #אזור_כפרי #יפה, ואחריהן הוסיפה את המותגים שלבשה: #מכנסי_רולאן_מורה #משקפי_שמש_טום_פורד #צעיף_הרמס #נעלי_עקב_ולנטינו, וחתמה ב: #ארצותהברית.

קראו עוד בכלכליסט

לינטון כבר תייגה בעבר מותגים שלבשה, אבל הפעם האקט עורר עליה את חמתה של אחת מהעוקבות שלה, ג'ני מילר, אם לשלושה מאורגון, שהעירה לה בתגובות כי זאת חוצפה מצד אשת שר האוצר לנפנף במותגים ששווים לפחות 15 אלף דולר, כשהיא מגיעה לביקור במדינה ש־19% מאזרחיה חיים מתחת לקו העוני. "שמחה שיכולנו לשלם על החופשה הקטנה שלך", כתבה מילר, והוסיפה את התגית: #בזוי.

לינטון. התנצלות לקונית לא הספיקה, צילום: גטי אימג לינטון. התנצלות לקונית לא הספיקה | צילום: גטי אימג'ס לינטון. התנצלות לקונית לא הספיקה, צילום: גטי אימג

לינטון, שאינה מורגלת בכללי הפורמליות הנדרשים ממנה במעמדה החדש, החליטה להגיב למילר בהשתלחות רווית ארס, כנהוג בעדות הטוקבקים: "חמוד! חשבת שזו נסיעה אישית?! מקסים! את חושבת שממשלת ארצות הברית שילמה על ירח הדבש או על נסיעה אישית שלנו?! חחחח. האם תרמת לכלכלה יותר ממני ומבעלי? כאדם שמרוויח ומשלם מסים או בקורבן אישי שלך עבור המדינה? אני די בטוחה ששילמנו יותר מסים ממך עבור ה'טיול' שלנו. די בטוחה שמה שהקרבנו במשך שנה הוא הרבה יותר משאת תהיי מוכנה להקריב, אם תצטרכי לקבל החלטה כזו... את מנותקת באופן שובה לב (...) שיהיה לך ערב נפלא. לכי להירגע מול הפרק החדש של 'משחקי הכס'. הוא נפלא!".

התשובה חסרת הטקט של לינטון, שלוותה בתגיות ואימוג'יז ילדותיים, התגלגלה במהירות לסערה תקשורתית שסוקרה בכל העיתונים החשובים, ובהם “הניו יורק טיימס”, שהקדיש לה את הכותרת העוקצנית: "לרעייתו של סטיב מנוצ'ין יש כישרון לחירשות". ברשתות החברתיות התעוררה לתחייה התגית: #LintonLies, ולינטון סומנה כאויבת הציבור שביזתה את אותם אמריקאים פשוטים שרוממו את טראמפ לשלטון.

למחרת התנצלה לינטון בלקוניות. "אני מתנצלת על הפוסט שלי מאתמול ועל תגובתי. זה היה לא ראוי ומאוד לא רגיש". במקביל מיהרו באוצר להבהיר כי מנוצ'ין שילם מכיסו עבור הנסיעה, שאושרה בצינורות המקובלים, ושלינטון לא קיבלה תמורה כספית על המותגים שתייגה.

אבל את הציבור זה לא סיפק, והוא המשיך לחבוט בה. הרי על מנוצ'ין עצמו נמתחה ביקורת על כך שהוא עשה את הונו, שנאמד ב־300 מיליון דולר, מעיקולי בתים, ושהוא עשיר מכדי לדאוג לרווחתם של אמריקאים רגילים. עכשיו התקבלה ההוכחה לטיבו של מגדל השן.

לא, התנצלות־לייט אינה מספיקה פה. "מתברר שפגעתי בנערה בזויה שמעולם לא שמעתי עליה עד היום", כתבה ג'ני מילר ביום ההתנצלות. "לפי 20 שניות החיפוש שלי בגוגל, היא חלמה להיות דוגמנית ב’פנטהאוז’, שנישאה לבחור עשיר ממנה בחתונה שניהל הומופוב (סגן הנשיא מייק פנס, קצ"ה), והשתתפו בה זוגות נוספים עם פערי גיל ויופי דומים". בתמונה המלווה את הפוסט הופיעו דונלד ומלניה טראמפ ליד הזוג מנוצ'ין, למי שהיה זקוק לעוד רמז עבה. "היא אומרת שהיא אדם נחמד. אני בספק. לא היו חובבי נאצים בחתונה שלי". אאוץ'.

הפוסט שהצית אש. "קיבלתי השכמה" הפוסט שהצית אש. "קיבלתי השכמה" הפוסט שהצית אש. "קיבלתי השכמה"

זו לא ההסתבכות הראשונה של לינטון. בשנה שעברה היא פרסמה ספר זיכרונות על השנה שבילתה בזמביה, בין סוף התיכון לתחילת לימודיה האקדמיים. "בצלה של קונגו: המסע המסוכן של נערה אחת ללבה של אפריקה" מתאר מדינת ג'ונגלים שקורסת תחת מלחמת אזרחים ועורר מהומה. תושבי זמביה זעמו על "עובדות" מומצאות ותיאורים שקריים, והחלו להפיץ בטוויטר הפרכות למעשיות של לינטון, שנשאו את התגית #LintonLies. שגרירות זמביה בלונדון הוציאה הצהרה שבה טענה כי "זו עובדה היסטורית שזמביה מעולם לא היתה במלחמה אלא דווקא שימשה ביתם של אלפי פליטים שנמלטו ממלחמות במדינות אפריקאיות אחרות". ב”וושינגטון פוסט” כתבו כי "אם 'איך לא לכתוב על אפריקה' היה אירוע אולימפי, הספר של לינטון היה מועמד חזק למדליית זהב".

מצבים נואשים מצדיקים צעדים נואשים, ובשבוע שעבר פרסם המגזין “וושינגטון לייף” ראיון שער עם לינטון, שבו הכתה על חטאה בדמעות. "היה מפחיד להתמודד עם הכותרות והתגובות, אבל זה אילץ אותי להתבונן לעומק במה שעשיתי... אני מרגישה שהעולם נתן לי קריאת השכמה טובה וחזקה... אין בי רחמים עצמיים על התגובות שקיבלתי. אני באמת מקבלת אחריות על הטעות שלי. ברור לי שאני הייתי זו שבאמת מנותקת (...) לא הייתי צריכה לדבר על קורבן כשיש מיליוני גברים ונשים שמקריבים קורבן אמיתי למען המדינה הזאת בכל יום. בעלי בר־מזל להיות חלק מהממשלה. זה כבוד גדול ובשום פנים ואופן העבודה שלו וחלקי בה אינם סוג של קורבן".

הציניות מתמוססת לנוכח החזרה בתשובה, שרק בה עסק הראיון, אלא שבכל זאת הדברים מעוררים אי־נוחות מפני שהראיון מלווה בתצלומים של לינטון בשמלות ערב מרהיבות של מותגים, בצירוף שמותיהם. שוב. הרי גיליון ספטמבר מוקדש ל"נשפים וערבי גאלה: המדריך לאירועים הגרנדיוזיים ביותר של העונה". אבל הפעם לינטון היתה מוכנה עם תשובה מראש: "אני רואה את האירוניה שבהתנצלות בעודי לובשת שמלת נשף, אבל זה יהיה לא כן לטעון שלעולם לא אלך לאירוע חברתי נוסף. גם זה חלק מחיי, גיוסי כספים ותרומות הם דרך נהדרת לתמוך במטרות".

ומאז שקט שורר בגזרת לינטון, והיא שבה לפרסם תמונות שלה עם בעלי חיים ומסרים מחזקים לנפגעי ההוריקנים. ככה זה בעידן טראמפ, את יכולה להיות אשת שר אוצר מיליונר, רק לא לנקר עיניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות