אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרוג מתאונת עבודה במפעל ספאנטק בקיבוץ שמיר

הרוג מתאונת עבודה במפעל ספאנטק בקיבוץ שמיר

יצרנית הבדים הלא ארוגים הודיעה בדיווח לבורסה כי עצרה ל-24 שעות את הפעילות במפעל, ושבמהלך היום תבצע הדרכות בטיחות לעובדים. ספאנטק החליפה בשנה וחצי האחרונות 4 מנכ"לים

13.09.2017, 10:41 | מיקי גרינפלד

הרוג בתאונת עבודה בספאנטק: יצרנית הבדים הלא ארוגים מדווחת הבוקר (ד') לבורסה בת"א כי במפעל החברה בקיבוץ שמיר נהרג אתמול עובד של החברה.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה שבשליטת ניסן תעשיות (59%) מציינת כי בעקבות התאונה הוחלט על עצירה יזומה ל-24 שעות של העבודה במפעל בקיבוץ שמיר. במהלך יום העצירה תבצע סאפנטק הדרכות לעובדים על נהלי בטיחות.

בחודש שעבר פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה סקר, החושף כי חמישית מהשכירים במשק חשים כי בריאותם או ביטחונם בסכנה בגלל עבודתם (במידה רבה או במידה מסוימת). בקרב עובדים מקצועיים ובלתי-מקצועיים, חלקם הגדול בתעשיות השונות, 42% חשים בסכנה לבריאותם או לביטחונם, כאשר אחד מכל חמישה עובדים שדיווחו על תחושה כזו אומרים כי המעסיק לא יידע אותם על הסיכונים בעבודה.

בנוסף, חמישית מהעובדים שדיווחו כי עבודתם מחייבת לבישת ציוד מגן אישי אומרים כי הם לא תמיד לובשים את ציוד המגן הנדרש. 22% מהנשאלים, כ-747 אלף איש בכלל האוכלוסייה, דיווחו כי הם חשופים בעבודתם לגזים וחומרים שעלולים לפגוע בבריאותם. אגב, 60% מהאחיות מרגישות שעבודתם מסכנת אותם, אם כי הסקר לא מפרט באיזה מובן בדיוק.

 

בשנת 2017 שילמה המדינה סכום של סביב 4.7 מיליארד דולר כפיצוי לנפגעי תאונות עבודה או למשפחות הנפגעים במקרה של מוות. מעבד לכך, בחודש מאי האחרון פרסם הביטול הלאומי כי הוא משלם מדי שנה קבאות בסכום של כ-15 מיליארד שקל לנפגעי תאונות עבודה.

ספאנטק מתמודדת בשנה וחצי האחרונות עם בעיה מנהיגותית קשה, לאחר שהושיבה בתקופה זו על כיסא המנכ"ל לא פחות מארבעה מנהלים. מחול השדים החל כשגידי קרסני, המנכ"ל שהחזיק בתפקיד 13 שנה, הודיע בינואר 2016 על רצונו לפרוש לגמלאות. מחליפו בתפקיד, מישל בן־וייס, מנהל בכיר לשעבר בקבוצת שטראוס, החזיק מעמד במשך חצי שנה בלבד, ועד לאיתור מנכ"ל חדש כיהן יחזקאל ניסן, בעל השליטה ויו"ר דירקטוריון ספאנטק, כממלא מקום מנכ"ל במשך חודשיים.

בנובמבר 2016 נראה היה שפארסת המינוי מגיעה לסיומה, עם כניסתו לתפקיד של מומו לירן, לשעבר מנכ"ל אבגול, אך אחרי שבעה חודשים בלבד גם העסקתו הגיעה לסיומה. בסופו של דבר בחודש יולי האחרון החזירה החברה לתפקיד המנכ"ל את גידי קרסני, שפרש כאמור רק שנה וחצי קודם לכן.

 

מפעל ספאנטק
מפעל ספאנטק

תגיות