אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החברה להגנת הטבע לבג"ץ: לעצור את פיתוח מאגרי כריש ותנין צילום: אלבטרוס צילומי אוויר

החברה להגנת הטבע לבג"ץ: לעצור את פיתוח מאגרי כריש ותנין

לטענת העותרים אישור תוכנית הפיתוח, צריך להינתן רק לאחר השלמת תסקיר השפעה על הסביבה, הכולל בחינת חלופות, פרסום לציבור ומתן הזדמנות לציבור להעיר את הערותיו והשגותיו

14.09.2017, 11:05 | ליאור גוטמן
החברה להגנת הטבע ואדם, טבע ודין, הגישו הבוקר (ה) עתירה לבג"ץ, נגד משרד האנרגיה והממונה על הנפט, זאת בדרישה שיבטל את האישור שנתן לתוכנית הפיתוח של מתקני הפקת הגז "כריש" ו"תנין".

לטענת העותרים אישור תוכנית הפיתוח, צריך להינתן רק לאחר השלמת תסקיר השפעה על הסביבה, הכולל בחינת חלופות, פרסום לציבור ומתן הזדמנות לציבור להעיר את הערותיו והשגותיו. 

איריס האן מנכ"לית החברה להגנת הטבע, צילום: אלעד גרשגורן איריס האן מנכ"לית החברה להגנת הטבע | צילום: אלעד גרשגורן איריס האן מנכ"לית החברה להגנת הטבע, צילום: אלעד גרשגורן

"כיום, היחסים בין המדינה, היזמים והציבור, אינם מוסדרים ולמרות הסכנות – מי שמאשר את הקידוחים הוא משרד האנרגיה בלבד, ללא שקיפות והרחק מהעין הציבורית. התוצאה - במקרה של פגיעה סביבתית, כתוצאה מפעולות פיתוח ותפעול, אין למדינה מענה אפקטיבי. לא יכול להיות שהגורם המאשר, הוא גם הגורם המפקח".

מאגרי כריש ותנין אמורים להפיק גז בשנת 2020, זאת לאחר פיתוח של חברת אנרג'יאן היוונית. היקף הגז ששם כבר נמכר כולו לחברה לישראל ותחנות כוח פרטיות. עלות הפיתוח נאמדת בכמיליארד וחצי דולר.

משרד האנרגיה בתגובה: "הליך אישור תוכנית הפיתוח נעשה בתיאום כלל משרדי הממשלה הרלוונטים. תגובתנו המלאה תינתן לבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
השיטה לדפוק את המדינה של הקרן לישראל החדשה
א. תממן באמצעות האיחוד האירופי ארגונים שיתקעו את כל מה שיכול להועיל למדינה ולשפר את כלכלתה. ב. תממן באמצעות האיחוד האירופי הפגנות נגד יוקר המחיה. ג. תממן באמצעות האיחוד האירופי אנשי תקשורת כדי שלא יקשרו בין א+ב ד. תממן באמצעות היחוד האירופי גופים משפטיים שיאפשרו לפשעים הללו להימשך
כנניהו המיסר  |  07.10.17
24.
תשאלו את אנשי חדרה מה עושות להן התחנות שמופעלות בפחם
החברה להגנת הטבע שוב הולכת לתקוע מקלות בגלגלי הנסיון להפחית את הזיהום של תחנות הכוח מופעלות החשמל והסבתן לתחנות שמופעלות בגז שגז יקטין את זיהום האויר וגם יוריד את מחיר החשמל לאזרחי המדינה. השאלה היא מי בדיוק עומד מאחורי המהלכים האלה?
חיים  |  07.10.17
לכל התגובות