אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות פריצת הענק: שני בכירים ב-Equifax אולצו לפרוש צילום: Steam Community

בעקבות פריצת הענק: שני בכירים ב-Equifax אולצו לפרוש

עוד פרטים מתבררים על הפריצה לחברת מידע האשראי, שהובילה לגניבת מידע של 143 מיליון צרכנים. למי שהיתה אמורה למנוע את הדליפה לא היה רקע טכנולוגי, אלא השכלה מוזיקלית בלבד - היא למדה תואר ראשון ושני בקומפוזיציה באוניברסיטה

16.09.2017, 09:20 | שירות כלכליסט

חברת מידע האשראי Equifax, שנפלה לאחרונה קורבן לאחת הפריצות הגדולות בהיסטוריה, במסגרתה נגנבו פרטי מידע של 143 מיליון אמריקאים, הודיעה אתמול ששני בכירים בה עזבו את החברה והוחלפו באופן מיידי. העזיבה נעשתה על רקע פריצת הענק שהובילה לדליפת מידע בהיקף עצום. 

קראו עוד בכלכליסט

האחראי הראשי על המידע בחברה דיויד ווב והאחראית הראשית על הביטחון סוזן מאולדין פרשו באופן מיידי, מסרה Equifax בהודעה לעיתונות שלא הזכירה באופן מפורש את אף אחד מהבכירים בשמם. מרק רוהרווסר, שוהביל את חטיבת המבצעים ב-IT של Equifax מאז 2016 יחליף את ווב, ואילו ראס איירס, חבר בקבוצת המבצעים ב-IT של Equifax, יחליף את מאולדין. 

 

מרבית הביקורת לאחר דליפת המידע הופנתה כלפי מאולדין. כעת מתברר כי רוב ההשכלה האקדמית של מאולדין היתה מוזיקלית, ולפי עמוד הלינקדין שלה מעולם לא רכשה השכלה הנוגעת לטכנולוגיה או לביטחון.

לפי העמוד שלה ברשת החברתית, מאולדין מחזיקה בתואר ראשון ושני בקומפוזיציה מאוניברסיטת ג'ורג'יה. למחליף של מאולדין ב-Equifax יש תואר בוגר במדעי המחשב מאוניברסיטת ג'קסונוויל סטייט.

Equifax הודתה שחור האבטחה שבו עשה ההאקרים שימוש נתגלה בחודש מרץ, חודשיים לפני המועד שבו החברה מאמינה שהפריצה החלה. החברה אישרה שהיא שכרה את שירותי חברת FireEye כדי שתסייע לה לחקור מה אירע.

החברה מסרה כי בעוד היא מבינה את הזעם הציבורי שהפרשה מעוררת, היא עדיין עוסקת בבירור העובדות. "החברה תשחרר מידע נוסף כשהדבר יתאפשר", נמסר מטעם Equifax. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה