אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים: הפחתת המכסים על מוצרי תינוקות תהיה רק עד סוף 2018 צילום: שאטרסטוק

רשות המסים: הפחתת המכסים על מוצרי תינוקות תהיה רק עד סוף 2018

הרשות מבקשת לקבל מהציבור הערות בנוגע למתווה התוכנית לביטול המכסים על מוצרי תינוקות ומשקפיים שיהיה בהוראת שעה רק עד סוף השנה הבאה

17.09.2017, 15:54 | עמרי מילמן

רשות המסים פירסמה היום (א') קול קורא לציבור בעניין ביטול מכסים על מוצרים נבחרים לתינוקות ועל עדשות ומסגרות למשקפיים במסגרת תוכנית "נטו משפחה", כפי שפורסם מוקדם יותר הבוקר וכפי שנחשף ב"כלכליסט". עפ"י הרשות, הנושא נבחן לאור קשיים להפחית את המכס על בגדי תינוקות.

פרסום הקול הקורא לציבור לקבלת הערות בנוגע למתווה התוכנית חושף גם כי ביטול המכסים יהיה בהוראת שעה רק עד ה-31.12.2018. למעשה כך נקבע גם עבור הפחתת מס הקניה על הטלפונים הסלולרים של 15% שנכנסה לתוקף בסמוך לאישור התוכנית וכן לגבי יתר התוכניות ב"נטו משפחה". זאת מאחר ומאחר והתוכנית נעשתה שלא במסגרת התקציב והתקציב הנוכחי הוא דו- שנתי אין כל מקור תקציבי לממן אותה בשלב זה ב-2019. באוצר נימקו זאת גם בכך שזמניות המהלך תאפשר להם לבחון את

האפקטיביות שלו, בטרם יבטלו את המכס לצמיתות.

על פי התוכנית החדשה יבוטל המכס שנע בין 6%-12% עבור שבעה סוגי מוצרים, מרביתם כאמור לתינוקות. המכס יוסר ממוצצים מגומי סיליקיון ופיות לבקבוקי הזנה שעמד עד כה על 12% והכניס לקופת המדינה כל שנה עד כ-10 מיליון שקל, גם המכסים שעומדים על 12% עבור בקבוקים לתינוקות יופחתו ויצמצמו את הכנסות המדינה ב-4.5 מיליון שקל בשנה, כסא אוכל לתינוק (שמכניס 923 אלף שקל בשנה), הליכון לתינוק (שמכניס 1.9 מיליון שקל בשנה) ונדנדה לתינוק (שעל פי ההערכות מכניסה כ-4 מיליון שקל בשנה).

עבור מנשאים לתינוקות מוטל היום מכס של 6% והוא יבוטל גם כן, מה שיקטין את הכנסות המדינה ב-4.6%.

במקביל גם יבוטל המכס על עדשות ומסגרות למשקפיים שעומד היום על 12% ומכנס למדינה 18.3 מיליון שקל בשנה. הפסד ההכנסות מסתכם לכמעט 45 מיליון שקל בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות