אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר קיצוץ רוחבי של 153 מיליון שקל למימון סגירת רשות השידור צילום: עמית שאבי

אושר קיצוץ רוחבי של 153 מיליון שקל למימון סגירת רשות השידור

במקביל ממשיך יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני כבר מספר חודשים לעכב את אישור הקיצוץ הרוחבי הגדול יותר שמבקש האוצר לאשר בסך 1.1 מיליארד שקל

18.09.2017, 11:07 | שחר אילן

ועדת הכספים של הכנסת אישרה קיצוץ רוחבי בעודפי התקציב של 153 מיליון שקלים. זאת, כדי לממן את עלות סגירת רשות השידור. במקביל ממשיך יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) כבר מספר חודשים לעכב את אישור הקיצוץ הרוחבי הגדול יותר שמבקש האוצר לאשר בסך 1.1 מיליארד שקל. זאת בטענה שלא יתכן לקצץ בתקציבי משרדי הממשלה כאשר יש עודפי תקציב גדולים.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת המאבק של נתניהו לסיכול הקמת תאגיד "כאן" נדחתה הקמתו בארבעה חודשים, ינואר עד אפריל השנה, מה שחייב את המשך הפעלת רשות השידור. בבקשת אגף התקציבים, שהועברה לוועדת הכספים, נאמר כי הסכום של 153 מיליון שקל מיועד לתשלומי שכר, תשלומים לספקים וזכאים, הוצאות תפעול והנהלה והפעילות השופטת של רשות השידור עד לסגירתה. בישיבת הוועדה טען נציג אגף התקציבים באוצר כי מטרת הכסף היא קניית פנסיית גישור לעובדי רשות השידור שעבודתם הופסקה.

משה גפני, צילום: אלכס קולומויסקי   משה גפני | צילום: אלכס קולומויסקי משה גפני, צילום: אלכס קולומויסקי

בינתיים ממשיך יו"ר הוועדה משה גפני לעכב את הקיצוץ התקציבי הגדול בהיקף של 1.1 מיליארד שקלים שמיועד בין היתר לאפשר יישום הסכמים קואליציוניים. בין ההוצאות שיממן הקיצוץ הרוחבי - העברת 70 מיליון למימון אתר המגורים הזמני למפוני עמונה ועופרה ו-29 מיליון למימון הסכמים פוליטיים עם חברי ועדת הכספים מהליכוד.

עוד מטרות שיממן הקיצוץ הרוחבי: 350 מיליון למערכת הביטחון, 230 מיליון להארכת חופשת הלידה בשבוע, 247 מיליון להגדלת המענקים לניצולי שואה ועוד. בין הסכומים שיקוצצו - 204 מיליון מפרויקטים של משרד התחבורה ו-48 מיליון מהמשרד לביטחון פנים ובין היתר מצמצום רכש של רשות הכבאות וההצלה.

גפני אמר בעבר ש"אני לא יודע להסביר למה הקיצוץ מתקיים. יש עליה בהכנסות המדינה. למה צריך קיצוץ רוחבי. עד שאני אבין, לא אביא". ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) אמר בישיבה היום ש"אני לא מבין את הקיצוצים הרוחביים כשיוצאים החוצה עם רפורמות של נטו שמטו". הוא תקף את חלק מההטבות שעליהן מכריז האוצר שהן עד סוף 2018 בלבד. "זו רמאות לשמה"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות