אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כבר לא משחק: טויס אר אס הגישה בקשה רשמית לפשיטת רגל

רשת הצעצועים האמריקאית, הנושאת חוב כבד של 5 מיליארד דולר, כתבה בבקשה כי בכוונתה להשתמש בהליך כדי לארגן מחדש את החוב שלה ולהקים מבנה הון שיאפשר לה לצמוח

19.09.2017, 08:18 | שירות כלכליסט

כצפוי: רשת הצעצועים האמריקאית טויס אר אס (Toys ‘R’ Us) הגישה בקשה להקפאת הליכים וארגון מחדש תחת סעיף 11, וזאת לבית משפט לפשיטות רגל בריצ'מונד, וירג'יניה. בכוונת החטיבה הקנדית של טויס אר אס לבקש הגנה מפני נושים בהליכים מקבילים שיתקיימו בבית המשפט העליון באונטריו – כך על פי הודעת הרשת

קראו עוד בכלכליסט

בהצהרה שהתלוותה לבקשה כתבה החברה כי בכוונתה להשתמש בהליך פשיטת רגל "כדי לארגן מחדש את החוב שלה ולהקים מבנה הון שיאפשר לה לצמוח". טויס אר אס סוחבת חוב כבד של 5 מיליארד דולר מאז נרכשה על ידי פירמת בין קפיטל וקרן ההשקעות וורנאדו ריאלטי טראסט ב-2005 תמורת 6.6 מיליארד דולר והפכה לפרטית. מתוך חוב זה, מועד הפירעון של חובות בהיקף של 400 מיליון דולר צפוי בשנה הקרובה.

בחברה מציינים כי מהלך פשיטת הרגל מגיע על רקע מספר הולך וגדל של לקוחות שעוברים לבצע רכישות אונליין אצל קמעונאיות כגון אמזון, ולא נוהגים לבקר בחנויות פיזיות ובקניונים.

"היום אנו מציינים עידן חדש בטויס אר אס, שבו אנו מצפים כי המגבלות הכספיות שהכבידו עלינו יטופלו באופן יעיל", אמר דייב ברנדון (Dave Brandon), יו"ר ומנכ"ל החברה. "אנו בטוחים כי צעדים אלה הם הצעדים הנכונים על מנת להבטיח את קיומה של רשת הצעצועים האיקונית הזו במשך דורות רבים", הוסיף.

הפעילות מחוץ לארה”ב וקנדה, שכוללת כ־255 זכייניות באסיה ובין היתר גם את הפעילות בישראל שמנוהלת על ידי פישמן רשתות, אינן מהוות חלק מהליכי פשיטת הרגל. על פי החברה, גם תת־הרשת בייביז אר אס והחנויות המקוונות בעולם, יוסיפו לפעול כרגיל.  

טויס אר אס , צילום: בלומברג טויס אר אס | צילום: בלומברג טויס אר אס , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות