אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: אלו הן המדינות שהותקפו ע"י האקרים רוסים במהלך הבחירות לנשיאות צילום: Commvault

ארה"ב: אלו הן המדינות שהותקפו ע"י האקרים רוסים במהלך הבחירות לנשיאות

בסך הכל מדובר ב-21 מדינות, ועתה פורסם כי ביניהן נמצאות ויסקונסין, אוהיו ופלורידה שנחשבות למדינות מפתח; עם זאת, בשום מקרה אין עדות לכך שהמתקפה הובילה לשינוי בתוצאות ההצבעה או ברשימות הבוחרים

23.09.2017, 09:18 | עומר כביר
ויסקונסין, אוהיו ופלורידה הן בין 21 המדינות בארה"ב שהיו תחת מתקפה מצד האקרים רוסים במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות, כך לפי דיווחים בכלי תקשורת בארה"ב והודעות מטעם המדינות עצמן.

קראו עוד בכלכליסט

המשרד לביטחון המולדת הודיע כבר ביוני ש-21 מדינות עמדו תחת מתקפה, ואולם רק עתה, אחרי שנשלחה הודעה למדינות השונות, מתפרסמים חלק משמותיהן. ויסקונסין, אוהיו ופלורידה נחשבות למדינות מפתח, ולניצחונו של דונלד טראמפ בהן היה תפקיד חשוב בבחירתו לנשיא. עם זאת, בשום מקרה אין עדות לכך שהמתקפה הובילה לשינוי בתוצאות ההצבעה או ברשימות הבוחרים.

הנשיא טראמפ, צילום: איי פי הנשיא טראמפ | צילום: איי פי הנשיא טראמפ, צילום: איי פי

מדינות נוספות שאושר שעמדו תחת מתקפה הן קליפורניה, אלבמה, אלסקה, קולורדו, קונטיקט, מינסוטה, טקסס, וושינגטון, איווה, מרילנה, דקוטה הצפונית, פנסילבניה, דלאוור, אורגון, וירג'ינה ואוקלהומה.

גורמים במשרד לביטחון המולדת אמרו שבמרבית המדינות זוהתה רק פעילות ראשונית של האקרים ושמספר קטן בלבד של רשתות נפגע. מזכיר המדינה של קליפורניה, אלכס פאדילה, אמר שהאקרים סרקו את מערכות הבחירות של המדינה אך לא הצליחו לפרוץ אותן. "זה לחלוטין לא מקובל שנדרשה למשרד לביטחון המולדת יותר משנה כדי להודיע לנו על סריקת המערכות, למרות בקשות חוזרות ונשנות שלנו למידע", הוא אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות