אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יפן תשיק מטבע דיגיטלי לקראת אולימפיאדת טוקיו ב-2020 צילום: בלומברג

יפן תשיק מטבע דיגיטלי לקראת אולימפיאדת טוקיו ב-2020

בתגובה לשירות התשלומים הסלולרי שהשיקה ביפן עליבאבא הסינית, הבנקים ביפן ישיקו את מטבע הג'יי קוין - שערכו יהיה אחד לאחד לעומת שער הין. הבנקים יספקו את השירות בחינם אבל יוכלו לאסוף נתונים על דפוסי הקניות של הלקוחות

26.09.2017, 14:01 | שירות כלכליסט

הבנקים ביפן ישיקו מטבע דיגיטלי לקראת אולימפיאדת טוקיו ב-2020, זאת בתגובה למהלך של עליבאבא הסינית שהשיקה לאחרונה ביפן את שירות התשלומים הסלולרי שלה, עליפיי – כך דיווח היום (ג') "הפייננשל טיימס" הבריטי.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת בנקים, בהובלת מיזוהו פייננשל גרופ וג'פן פוסטבנק, קיבלה את תמיכת הבנק המרכזי של יפן והרגולטור הפיננסי בהשקת הג'יי קוין – מטבע אלקטרוני המאפשר תשלום עבור מוצרים והעברת כספים באמצעות הסמארטפון.

בנק מיזוהו, יפן, צילום: בלומברג בנק מיזוהו, יפן | צילום: בלומברג בנק מיזוהו, יפן, צילום: בלומברג

שער ההמרה של הג'יי קוין יהיה אחד לאחד לעומת הין, והוא יופעל באמצעות אפליקציה וברקוד שייסרק בחנויות. הבנקים אמנם יספקו את השירות בחינם, אבל יוכלו באמצעות המטבע האלקטרוני לאסוף נתונים על דפוסי הקניות של הלקוחות.

מספר בנקים יפנים מובילים הציפו בפני גורמי ממשל ורגולטורים את הסכנות הטמונות בשירות עליפיי של עליבאבא, שהושק לאחרונה במספר ערים ביפן כולל טוקיו. לטענתם, בכך תתאפשר העברת נתונים על צרכנים יפניים לסין.

בנוסף, הג'יי קוין אמור לסייע בגמילת היפנים מתלותם בכסף מזומן, המהווה 70% מכלל העסקאות לפי שווי. זהו הנתון הגבוה ביותר מבין המדינות המפותחות, שבהן עומד השיעור הממוצע של שימוש בכסף מזומן על 30% בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות