אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתום אסיפת דיירים סוערת: אמפא הודיע שלא תיקח את ניהול יונייטד שרונה הדמייה: רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי

בתום אסיפת דיירים סוערת: אמפא הודיע שלא תיקח את ניהול יונייטד שרונה

קבוצת הרכישה, שהוביל מוטי פלד בקרקע של רשות השידור בשרונה תל אביב, ניהלה מו"מ עם ילין לפידות ואמפא על ניהול וליווי הפרויקט; הצדדים לא הגיעו להבנות והמו"מ התפוצץ

02.10.2017, 22:58 | ענת דניאלי

בתום ישיבת דיירים סוערת בקבוצת הרכישה יונייטד שרונה הודיעה הערב (ה') חברת אמפא כי לא תיקח על עצמה את ניהול הפרויקט. אמפא דרשה כי התקשרות עמה תאושר ע"י 80% מחברי הקבוצה, לפחות, על מנת לאפשר את הצלחת הפרויקט. כמו כן, התגלעו חילוקי דעות מהותיים בעניין הבטוחות למימון.

קראו עוד בכלכליסט

לפני שנה וחצי, זכתה קבוצת רכישה שארגנה חברת "מנהל מגורים" של מוטי פלד במכרז של רמ"י לקרקע של רשות השידור בשרונה, תמורת מחיר חסר תקדים של 1.06 מיליארד שקל (לא כולל מע"מ). בימים שלאחר הזכייה, טענו רבים בענף הנדל"ן שאין היתכנות כלכלית בשווי קרקע כה גבוה בפרויקט הכולל 350 דירות בלבד ושטחי מסחר. לאחר עיכובים בפינוי רשות השידור, ב-17 בספטמבר, התבקשו חברי הקבוצה לתשלום עלות הקרקע בתוך 30 ימים. במידה ולא יצליחו לעמוד בכך – תחולט הערבות לרמ"י שיכולה להגיע עד 15% משווי הקרקע ומוערכת ב-120 מיליון שקל. מקורבים לקבוצה טוענים כי מדובר בהפסד כולל של כ-200 מיליון שקל לקבוצת הרכישה נוכח עלויות שיווק ותכנון.

מתחם שרונה העתידי (הדמיה) מתחם שרונה העתידי (הדמיה) מתחם שרונה העתידי (הדמיה)

כאן נכנסו לתמונה אמפא וילין לפידות והציעו כי ייכנסו בנעליו של פלד (ילין לפידות הציע להעניק לפרויקט הלוואת גישור ואמפא לנהל אותו). לפי גורמים המקורבים לפלד, אם חברי הקבוצה לא יקבלו את הסיוע במימון ואת מתווה אמפא, יבוצע המשך שיווק של דירות עד מועד המימוש (תשלום עלות הקרקע) כדי להצליח לעמוד במחיר הקרקע. אך אם לא יאושרו המתווה והמימון – הפרויקט נידון לכישלון ולהשבת הקרקע לרמ"י. 

כאמור הערב, לאחר שהצדדים לא הצליחו להגיע להסכמות התפוצץ המו"מ ואמפא הודיעה כי לא תנהל את קבוצת הרכישה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות