אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוצא צו מנהלי לבזן שימנע זיהום אוויר חזק במפרץ חיפה צילום: טל שחר

הוצא צו מנהלי לבזן שימנע זיהום אוויר חזק במפרץ חיפה

הצו הוצא ע"י המשרד להגנת הסביבה נגד מנכ"ל הקבוצה, אבנר מימון, ומפעלי הקבוצה - כרמל אולפינים וגדיב תעשיות פטרוכימיה, למניעה ולצמצום של זיהום אוויר שנגרם בשל חריגות מערכי הסביבה בחומר בנזן. בזן: נמשיך לשתף פעולה למרות הרגולציה ההולכת ומחמירה

09.10.2017, 13:47 | אדריאן פילוט

המשרד להגנת הסביבה הוציא היום (ב') צו מנהלי לבזן למניעת זיהום אוויר חזק במפרץ חיפה.

קראו עוד בכלכליסט

הצו הוצא נגד מנכ"ל הקבוצה, אבנר מימון, ומפעלי הקבוצה - כרמל אולפינים (כאו"ל) וגדיב תעשיות פטרוכימיה, ומנהליהם - למניעה ולצמצום של זיהום אוויר חזק או בלתי סביר הנגרם בשל חריגות מערכי הסביבה בחומר בנזן, שמקורן בפליטות מתחום המפעלים של החברות בקבוצה במפרץ חיפה.

בנוסף לצו, המשרד בודק אם ישנה תשתית ראייתית לפתיחת חקירה פלילית על ידי המשטרה הירוקה. "המשרד ימשיך ויפעיל את מלוא הסמכויות המוקנות לו, לרבות חקירות פליליות, בכל מצב שבו יהיו עבירות חמורות", נאמר בהודעת המשרד.

בזן חיפה, צילום: אלעד גרשגורן בזן חיפה | צילום: אלעד גרשגורן בזן חיפה, צילום: אלעד גרשגורן

במשרד להגנת הסביבה מציינים כי מנהלי הקבוצה הוזמנו בסוף חודש מאי לשימוע בשל חריגות בריכוזי בנזן. בשימוע הבהיר המשרד, כי על החברה להציג פתרון לאיתור והפסקת פליטות מפעילות החברות בשגרה. "המשרד לא יקבל מצב של חריגות חוזרות", נמסר. המשרד דורש להציג תוכנית מפורטת בתוך שבועיים להפחתת הזיהום שביצועה לא יעלה על 4 חודשים.

המשרד גם חייב את החברות במתחם בזן להמשיך ולהפעיל את מערכת החישה מרחוק ולמפות את כל המתקנים שבהם עובר חומר עם ריכוז של 1% ומעלה של בנזן העלולים להוות מקורות פליטה בשגרה ולהקים מערכת חישה מרחוק על גדרות המפעלים לאיתור פליטות, גם למפעלים כאו"ל וגדיב מהקבוצה.

מבזן נמסר בתגובה: "בזן הציגה בפני המשרד להגנת הסביבה תוכנית להפחתת פליטות הבנזן, והיא מיישמת אותה מזה מספר חודשים – בטרם הוצאת הצו - תוכנית ניטור ייחודית למיפוי, איתור וטיפול במקורות הבנזן הנמצאים במתחם. תוכנית זו נעשית בהמשך לשורת פעולות שהחלה בשנת 2016, אשר נועדה לצמצם את ערכי הבנזן בסביבת המתחם. בעקבות הפעילות חלה ירידה משמעותית מאוד במדידות ערכי הבנזן. הקבוצה תמשיך לשתף פעולה על אף הרגולציה הסביבתית ההולכת ומחמירה. בנוסף, ערב סוכות אושרו בוועדת התכנון פרויקטים סביבתיים בהיקף של כ-50 מיליון שקל, אותם בכוונת הקבוצה להקים מרגע קבלת היתר הבנייה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
עד לפני עשור בז"ן היתה חברה ממשלתית
50 שנים הממשלה לא נקפה אצבע למנוע זיהום במפרץ . עם המכירה, התעוררו הפקידים והחלו להמטיר רגולציה לכל עבר. די למוסר הכפול ולצביעות. עפ"י מידע שהתפרסם, בז"ן השקיעה מאז כ-1 מליארד $ בפתרונות לצמצום ומניעת זיהום אויר. רוצים פתרון לטווח ארוך ולא הנחתות שבועיות/חודשיות. ישבו נא קברניטי המשרד לאיכות הסביבה עם מנהלי בז"ן ויגבשו פתרון הוגן למען תושבי חיפה שהוא גם ישים וריאלי.
מאור  |  10.10.17
לכל התגובות