אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייר ברלין סוגרת את פעילותה - וקוראת לעובדיה לחפש עבודה חדשה

אייר ברלין סוגרת את פעילותה - וקוראת לעובדיה לחפש עבודה חדשה

טיסותיה של החברה ייפסקו בתוך שבועיים וחצי לכל היותר. לופטהנזה ואיזי ג'ט מנהלות מגעים לרכישת חלק מהפעילות

10.10.2017, 09:55 | שירות כלכליסט

חברת התעופה הגרמנית אייר ברלין תפסיק לטוס בעוד שבועיים וחצי, ב-28 באוקטובר לכל היותר - כך מסרה החברה בהודעה רשמית. במקביל היא עודדה את עובדיה לחפש עבודה אחרת בזמן שהיא מנהלת מגעים למכירת נכסיה.

קראו עוד בכלכליסט

אייר ברלין הגישה בקשה לפשיטת רגל באוגוסט והלוואה ממשלתית היא שמאפשרת למטוסיה להמשיך לטוס, זאת תוך קיום מגעים עם חברות תעופה אחרות על מכירת חלק מפעילויותיה.

שיחות עם לופטהנזה ואיזי ג'ט מתוכננות להתנהל עד יום חמישי, וכאשר יוסכם על מכירת חלק מהפעילות לאחת החברות אייר ברלין תסגור בהדרגה את יתר הפעילויות שלה.

דלפק קבלה של אייר ברלין בשדה התעופה בדיסלדורף, צילום: אי פי איי דלפק קבלה של אייר ברלין בשדה התעופה בדיסלדורף | צילום: אי פי איי דלפק קבלה של אייר ברלין בשדה התעופה בדיסלדורף, צילום: אי פי איי

המשנה לשר הכלכלה הגרמני מטיס מאצ'ינג אמר שהוא בטוח שעסקה תושג עד יום חמישי. "לאחר שייחתמו חוזים למכירת חלקים מהפעילות, החברה תתחיל להיסגר, שלב אחרי שלב".

לא כל החברה תיסגר מיד. Air Berlin תמשיך להפעיל למשל 38 מטוסים שחכרה ממנה לופטהנזה (כולל הצוותים של אותם מטוסים) עד שהרגולטורים באירופה יאשרו את מכירת הנכסים (בכל הנוגע להיבטי תחרות).

רוב הטיסות ארוכות הטווח של החברה כבר בוטלו ויתר הטיסות מסוג זה אלה יסתיימו בתוך חמישה ימים.

לופטהנזה מתעניינת ברכישת חטיבת המבצעים של אייר ברלין הכוללת 81 מטוסים, כולל Niki ו-LG Walter, בעוד איזי ג'ט מנהלת מגעים לרכישת חלק מהפעילות - על פי הערכות מדובר ב-27-30 מטוסים.

תגיות