אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לופטהנזה: הסכם לרכישת 81 מטוסים מאייר ברלין צילום: רויטרס

לופטהנזה: הסכם לרכישת 81 מטוסים מאייר ברלין

לדברי המנכ"ל קרסטן שפואר, ענקית התעופה הגרמנית תעביר אליה 3,000 מעובדי חברת הלואו קוסט שקרסה; היקף ההשקעה הכולל - 1.5 מיליארד יורו

12.10.2017, 13:00 | שירות כלכליסט

לופטהנזה תחתום היום בברלין על הסכם לרכישת חלקים גדולים מחברת התעופה אייר ברלין שקרסה. כך אמר מנכ"ל לופטהנזה, קרסטן שפואר. לדבריו, ההסכם יכלול רכישה של 81 מטוסים והעברה של 3,000 עובדים מחברת הלואו קוסט. היקף ההשקעה הכולל מוערך ב-1.5 מיליארד יורו.

"מדובר באבן דרך עבור שתי החברות", הוסיף.

השבוע הודיעה אייר ברלין כי תפסיק לטוס ב-28 באוקטובר לכל היותר, ועודדה את עובדיה לחפש עבודה אחרת בזמן שהיא מנהלת מגעים למכירת נכסיה. אייר ברלין הגישה בקשה לפשיטת רגל באוגוסט והלוואה ממשלתית היא שמאפשרת למטוסיה להמשיך לטוס, זאת תוך קיום מגעים עם חברות תעופה אחרות על מכירת חלק מפעילויותיה. בספטמבר דווח כי לופטהנזה מציעה לשלם 200 מיליון יורו עבור נכסי אייר ברלין, ומציעה לשלם בנוסף 100 מיליון יורו לכיסוי הוצאות תפעוליות.

לפי דיווחים, לופטהנזה מוכנה לרכוש מאייר ברלין את החברות הבנות ניקי האוסטרית ו-LG וולטר.

במקביל, מנהלת חברת הלואו קוסט הבריטית איזי ג'ט מגעים לרכישת 27-30 מטוסים מאייר ברלין, אך לפי דיווחים עסקה זאת נמצאת במבוי סתום.

דלפק ריק של אייר ברלין, צילום: אי פי איי דלפק ריק של אייר ברלין | צילום: אי פי איי דלפק ריק של אייר ברלין, צילום: אי פי איי

תגיות