אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפעילת מאדאם טוסו נופלת ב-20% בבורסת לונדון צילום: בלומברג

מפעילת מאדאם טוסו נופלת ב-20% בבורסת לונדון

מרילין אנטרטיינמנט, המפעילה של שלל אטרקציות ברחבי לונדון, הזהירה כי התקפות הטרור האחרונות בבריטניה פגעו לה במכירות בשנה האחרונה

17.10.2017, 12:30 | שירות כלכליסט

מרילין אנטרטיינמנט (Merlin Entertainments), המפעילה של שלל אטרקציות ברחבי לונדון, ביניהן מוזיאון השעווה מאדאם טוסו והגלגל הענק לונדון איי, הזהירה כי התקפות הטרור האחרונות בבריטניה פגעו במכירות. "נרשמה ירידה משמעותית במספר התיירים הבינלאומיים בתקופה המדוברת, שהסתכמה בשוק קשה לאטרקציות התיירות בלונדון", נמסר בהודעה שמסרה החברה.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות זאת דיווחה החברה כי המכירות באטרקציות נותרו ללא שינוי לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) עבור השנה ינוע, לפי הערכת החברה בין 470-480 מיליון ליש"ט. "אף שמוקדם מדי לחזות את הביצועים של 2018, קרוב לוודאי שהמגמות האחרונות שחווינו בלונדון ימשיכו בעתיד הנראה לעין", הוסיף המנכ"ל ניק וארני.

בהתאם, החברה הודיעה כי תצמצם את הוצאות ההון שלה בכ-100 מיליון ליש"ט (132.7 מיליון דולר) ותנתב כ-30 מיליון ליש"ט לתוכנית להגברת פרודוקטיביות. עם זאת, באטרקציית לגולנד שמפעילה החברה נרשמה דווקא עלייה של 0.3% במכירות.

מלבד הבעיות בלונדון, דיווחה החברה כי כלל המכירות שלה טיפסו בשנה האחרונה ב-12.4%, על רקע פתיחת אתר לגולנד גם בטוקיו ופתיחת חמש אטרקציות חדשות. מניית החברה מגיבה בצניחה של 20% לאחר פרסום התוצאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות