אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות התעופה האירופית: הימנעו ממוצרי קובה סטיל צילום: רויטרס

רשות התעופה האירופית: הימנעו ממוצרי קובה סטיל

יצרנית הפלדה היפנית הודתה בזיוף נתוני האיכות של מתכות, שצפוי להשפיע על 500 חברות ברחבי העולם

18.10.2017, 21:38 | שירות כלכליסט

התפתחות בפרשת יצרנית הפלדה היפנית, קובה סטיל. רשות התעופה האירופית ייעצה היום ליצרניות המטוסים להפסיק להשתמש בחלקים מתוצרת החברה עד לבירור ההאשמות נגדה, זאת בעקבות שערוריית זיוף נתוני האיכות של חלק ממוצרי האלומיניום והנחושת שהיא מייצרת.

הרשות האירופית הזהירה מפני מטוסים, מנועים ומדחפים שמכילים רכיבים שייצרה קובה סטיל.

השערורייה, שהתפוצצה ב־8 באוקטובר כאשר קובה פרסמה הצהרה שבה היא מודה בזיוף, צפויה להשפיע על כ־500 חברות ברחבי העולם, בהן תאגידים בינלאומיים כמו בואינג, פורד, ג'נרל מוטורס וטויוטה.

קובה סטיל, צילום: רויטרס קובה סטיל | צילום: רויטרס קובה סטיל, צילום: רויטרס

קובה הודתה כי כ־20 אלף טונות, שהם 4% מהמתכות שסיפקה בין אוגוסט 2016 לאוגוסט 2017, לא עמדו בתקנים שעליהם הוסכם עם הלקוחות, והוסיפה שהיא בודקת עוד שני מקרים לפחות של זיוף נתונים במהלך העשור האחרון.

קובה סטיל היא יצרנית הפלדה השלישית בגודלה ביפן, ומחזור המכירות השנתי שלה עומד על 15 מיליארד דולר. המקרה הוא האחרון בסדרה של שערוריות בקנה מידה עולמי של חברות יפניות. ב־2015 הודתה יצרנית כריות האוויר טקאטה כי הסתירה מידע חיוני לגבי כריות אוויר פגומות במשך שנים, אפילו לאחר שהחלו להתפוצץ במכוניות. באותה שנה הודתה טושיבה כי זייפה כלפי מעלה את הרווחים בדו"חותיה בהיקף של 1.2 מיליארד דולר לפחות, בשנים 2014–2008.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות