אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לנהוג במרצדס ב-47 סנט לדקה צילום: car2go

לנהוג במרצדס ב-47 סנט לדקה

חברת car2go תוסיף להיצע הרכבים השיתופיים שלה בניו יורק רכבי מרצדס CLA ו-GLA. על פי החברה, בערים בהן היא כבר מחזיקה רכבי מרצדס נעשה שימוש כפול בשירות ביחס לערים אחרות

20.10.2017, 18:13 | בלומברג

היפסטרים המסתובבים ברחובות ברוקלין ברכבי סמארט קאר יוכלו בקרוב לשדרג את הרכב למשהו קלאסי בהרבה – מרצדס סדאן ו-SUV.

קראו עוד בכלכליסט

חברת "קאר-טו-גו" (Car2Go) – יחידת שיתוף הרכבים שבבעלות דיימלר, תוסיף מאוחר יותר השנה להיצע שלה בניו יורק רכבי מרצדס סדאן CLA ורכבי GLA קרוסאובר. המהלך להוספת רכבים לשירותי שיתוף הרכב, מעבר לצי המיקרו-מכוניות שמציעה החברה, כבר בתנופה בערים אחרות באמריקה הצפונית.

מרצדס של car2go, צילום: car2go מרצדס של car2go | צילום: car2go מרצדס של car2go, צילום: car2go

"הדבר היחיד שפגע בנו ושהגביל הרבה מהשימוש הוא המכוניות בעלות שתי הדלתות", אמר פול דהלונג, נשיא קאר-טו-גו באמריקה הצפונית. דהלונג סיפר שבערים שבהן כבר יש רכבי מרצדס בצי החברה "אנו רואים שימוש כפול ממה שאנו רואים על פי רוב ברכבי הסמארט".

דיימלר, שהשיקה את קאר-טו-גו ב-2008, נכללת ממספר הולך וגדל של יצרניות הרכב המציעות שירותי שיתוף המשמשים אלטרנטיבה לרכישת רכב. לחברה כ-2.8 מיליון לקוחות ברחבי העולם, שמהם 900 אלף בארה"ב. אלטרנטיבה זו אטרקטיבית למספר הולך וגדל של נהגים המעדיפים להזמין רכב באמצעות הסמארטפון.

קאר-טו-גו, המציעה שירותי השכרה מנקודה לנקודה בכיוון אחד ביותר מ-24 ערים בעולם, בדרך כלל גובה תעריף של 47 סנט לדקה להשכרת שירות מרצדס בארה"ב, זאת לעומת 41 סנט להשכרת סמארט קאר בעל שני מושבים. נהגים יכולים גם לשכור את הרכב לפי שעה או יממה, על פי תעריפים קבועים מראש. החברה טרם מסרה מה יהיו התעריפים להשכרת מרצדס לשעה או ליום בניו יורק, לעומת 15 דולר לשעה ו-85 דולר ליממה ברכבי הסמארט קאר.

מכונית סמארט של car2go, צילום: בלומברג מכונית סמארט של car2go | צילום: בלומברג מכונית סמארט של car2go, צילום: בלומברג

על פי דהלונג, מתכוונת החברה להחליף כ-60% מ-6,000 רכבי הסמארט קאר בצי הצפון אמריקאי שלה ברכבי מרצדס, עד לסוף השנה. "שימוש שוטף הוא עניין מהותי – אנו לא רוצים רכבים שיעמדו ללא שימוש", אמר דהלונג.  

תגיות