אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: סיכמתי עם כחלון על הפחתת מסים צילום: אלכס קולומויסקי

נתניהו: סיכמתי עם כחלון על הפחתת מסים

הפחתת המסים שעליה בישר ראש הממשלה בנאומו בפתיחת מושב החורף של הכנסת, היא בניגוד לעמדה המקצועית באוצר ולעמדה של הנגידה פלוג. בלשכתו אישרו את הדברים אולם מסרו כי טרם סוכם אילו מסים יופחתו ובאיזה שיעור

23.10.2017, 18:19 | אדריאן פילוט

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בישר היום (ב') בנאומו בפתיחת מושב החורף של הכנסת כי סיכם עם שר האוצר משה כחלון על הפחתת מסים - הרביעית מאז הקמתה של הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו המהלך נועד "כדי להקל על אזרחי ישראל, על היזמים ועל בעלי עסקים, במיוחד לעסקים חדשים ועסקים קטנים". בלשכת ראש הממשלה אישרו את הדברים ומסרו כי הם אכן סוכמו - אך טרם גובשו. קרי, השניים לא סיכמו באיזה מסים מדובר ומה שיעור ההפחתה המתוכנן. 

הסיכום אליו הגיעו ראש הממשלה ושר האוצר נעשה תוך התנגדות מוחלטת של נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, המכהנת כיועצת הכלכלית של הממשלה, וגם בניגוד לעמדה המקצועית של משרד האוצר, לרבות אגף התקציבים, שמתנגדים אף הם למהלך.

רק ביום חמישי שעבר - במסיבת העיתונאים שלאחר הודעת הריבית - אמרה פלוג כי "אנחנו חושבים שלא יהיה נכון להפחית מסים, אלא אם כן הצפי הוא לגבייה מוגברת גם בשנים הבאות. ההערכות שלנו כרגע לגבי 2018 ולשנים שלאחר מכן הן שאין בסיס לכך שהגבייה תהיה גבוהה יותר מהתחזית המקורית. ולכן אם המסים יופחתו בעקבות אותו עודף זמני בגבייה, הגירעון בשנים המאוחרות יותר יהיה גבוה יותר". עוד הוסיפה בנוגע לאפשרות של הפחתה זמנית במסים כי "אני חושבת שיש חשיבות ליציבות בשיעורי המס". 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: מוטי קמחי ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: מוטי קמחי ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: מוטי קמחי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות