אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש ממשלת טורקיה דורש חקירה בעקבות תפאורה במשחק כדורגל קרדיט: צילום מסך

ראש ממשלת טורקיה דורש חקירה בעקבות תפאורה במשחק כדורגל

במשחק של גלטאסריי בסוף השבוע הציגו האוהדים תפאורה בדמות רוקי בלבואה - הדמות המרכזית בסדרת הסרטים "רוקי". ראש ממשלת טורקיה אמר שהתפאורה היא מסר נגד הנשיא ארדואן והורה לפתוח בחקירה

24.10.2017, 16:00 | שירות כלכליסט
כשגלטאסריי שיחקה בסוף השבוע נגד היריבה הגדולה פנרבחצ'ה, אוהדיה הציגו ביציע תפאורה (tifo) עם דמותו של רוקי בלבואה - מתאגרף פיקטיבי שהוא הדמות המרכזית בסדרת הסרטים "רוקי". הדמות של רוקי, שמגולמת על ידי סילבסטר סטלון, הכעיסה את ממשלת טורקיה. כל כך הכעיסה עד כדי כך שראש ממשלת טורקיה, בינאלי ילדרים, דרש לחקור את ה"טיפו" של רוקי.

קראו עוד בכלכליסט

יילדרים אמר יום לאחר המשחק שהסתיים בתיקו 0-0 שהרשויות יחקרו את השלט שלווה בכיתוב "rise up" (להתקומם) ו"הם נראים גדולים בגלל שאתה על הברכיים שלך". הסיבה לחקירה? רמיזה לכך שהתפאורה היא מסר לפטהוללה גולן, המטיף הגולה ויריבו של רג יילדרים אמר יום לאחר המשחק שהסתיים בתיקו 0-0 שהרשויות יחקרו את השלט שלווה בכיתוב "rise up" (להתקומם) ו"הם נראים גדולים בגלל שאתה על הברכיים שלך". הסיבה לחקירה? רמיזה לכך שהתפאורה היא מסר לפטהוללה גולן, המטיף הגולה ויריבו של רג'פ טאיפ ארדואן, נשיא טורקיה. | קרדיט: צילום מסך יילדרים אמר יום לאחר המשחק שהסתיים בתיקו 0-0 שהרשויות יחקרו את השלט שלווה בכיתוב "rise up" (להתקומם) ו"הם נראים גדולים בגלל שאתה על הברכיים שלך". הסיבה לחקירה? רמיזה לכך שהתפאורה היא מסר לפטהוללה גולן, המטיף הגולה ויריבו של רג

ילדרים אמר יום לאחר המשחק שהרשויות יחקרו את השלט שלווה בכיתוב "rise up" (להתקומם) ו"הם נראים גדולים בגלל שאתה על הברכיים שלך". הסיבה לחקירה? רמיזה לכך שהתפאורה היא מסר לפטהוללה גולן, המטיף הגולה ויריבו של רג'פ טאיפ ארדואן, נשיא טורקיה.

גולן חי כיום בפנסילבניה (פילדלפיה, משם הגיע רוקי, היא העיר המרכזית בפנסילבניה) עם כמאה מאנשיו. גולן הוא מנהיגה הרוחני של "תנועת גולן", שלה השפעה גדולה, והיא שולטת במוסדות חינוך ודת רבים בטורקיה, בנוסף לשליטתה באמצעי תקשורת ובמוסדות כלכליים. הרשויות בטורקיה מכנות את כל התנועה "פנסילבניה" ומגדירים אותה כ"ארגון טרור".

גלטאסריי טוענת שהתפאורה והסלוגנים הוצאו מהקשרם, ושהיא קיבלה את כל האישורים להציג אותם לפני המשחק. הקבוצה מתחה ביקורת על "אלו שמנסים להציב את שמה של גלטאסריי לצד טרוריסטים".

גולן, שמואשם בניסיון ההפיכה בשנה שעברה, מחזיק בהון אדיר. לא ידוע איזו קבוצה הוא אוהד אם בכלל - אך בעבר אוהדי פנרבחצ'ה האשימו אותו ואת תנועתו בכך שהוא אחראי לכך שהאשימו והרשיעו את פנר במכירת משחקים.

המניות של גלטאסריי נפלו ב-4.9% אחרי שהתפרסם עניין החקירה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות