אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בארה"ב חזרו למקדונלד'ס - ויקבלו תפריט מוזל חדש צילום: בלומברג

בארה"ב חזרו למקדונלד'ס - ויקבלו תפריט מוזל חדש

ארבע שנים אחרי שביטלה את תפריט הדולר, תציג ענקית המזון המהיר מבצעים שלא יכבידו על שולי הרווח של הזכייניות

25.10.2017, 19:16 | שירות כלכליסט

לאחר שני רבעונים רצופים של עלייה בתנועת הלקוחות בסניפיה בארה"ב, מקדונלד'ס נערכת להצגת תפריט מוזל חדש שיכלול מוצרים במחיר של דולר, שני דולרים ושלושה דולרים - כך דיווחה החברה אתמול.

קראו עוד בכלכליסט

סניף מקדונלד סניף מקדונלד'ס באריזונה | צילום: בלומברג סניף מקדונלד

התפריט החדש יוצג ב־2018, ארבע שנים לאחר ביטולו של תפריט הדולר, שהיה פופולרי מאוד בקרב לקוחות אבל לא כך בקרב הזכייניות. החברה התנסתה במגוון של הנחות בניסיון לגבש את הנוסחה הנכונה, כזאת שלא תכביד על שולי הרווח של מפעילי הסניפים. כמעט 100% מהזכייניות הצטרפו לתוכנית הפיילוט החדשה, מסרה מקדונלד'ס.

החידושים יוצגו על רקע מהלכי שיווק אגרסיביים שביצעו וונדי'ס ובורגר קינג, המתחרות העיקריות של מקדונלד'ס, לתפריטים המוזלים שלהן. זאת בתגובה לנטייתם הגוברת של הצרכנים בארה"ב לחסוך בהוצאות על מסעדות מאז המשבר הפיננסי העולמי.

במקביל לשינויים המתוכננים דיווחה שלשום מקדונלד'ס על מכירות טובות מהצפוי עבור הרבעון השלישי של 2017. אף כי הכנסותיה צנחו ב־10% ל־5.75 מיליארד דולר לאחר שמכרה סניפים באסיה, המכירות בארה"ב רשמו עלייה של 4.1% ואילו המכירות הגלובליות עלו ב־6%. זאת בעיקר בזכות התחזקות הרשת בשוקי בריטניה, קנדה ואסיה. הרווח הנקי זינק בכמעט 48% ל־1.9 מיליארד דולרים לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

השיפור בתוצאותיה בארה"ב נרשם בעקבות מבצעי קידום שונים, כאשר בין השאר שיווקה מקדונלד'ס משקאות מק'קופי בשני דולרים, מהלך שאיפשר לה להתמודד מול מתחרות כמו סטארבקס. במקביל, הרתיעה של צרכנים ממזונות מעובדים עודדה את מקדונלד'ס להציג חלופות בריאות יותר בתפריט. כן התמקדה במודרניזציה של הסניפים ומערכות ההזמנה והשילוח, זאת בין השאר באמצעות שיתוף פעולה עם אפליקציית UberEats, הצוברת פופולריות בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות