אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרדי הבריאות והאוצר יעבירו 900 מיליון שקל לקיצור תורים צילום: חיים הורנשטיין

נחשף בכלכליסט

משרדי הבריאות והאוצר יעבירו 900 מיליון שקל לקיצור תורים

הכסף, שנועד בין היתר לעודד את קופות החולים לנתב יותר מטופלים למערכת הציבורית על ידי סבסוד ניתוחים, יוזרם לקופות. כמו כן הוא יועבר לשיפור תשתיות בבתי החולים הציבוריים

02.11.2017, 15:12 | ספי קרופסקי

לאחר לא מעט עיכובים, משרדי הבריאות והאוצר הודיעו אחר הצהריים (ה') על העברת כ-900 מיליון שקל שיוקצאו לקיצור התורים והניתוחים בבתי החולים הציבוריים. מדובר בסכום שהובטח עוד בשנה שעברה ומועבר רק עתה לקראת סוף השנה, כשעל העיכובים בהקצאתו דיווחנו השבוע ב"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

הכסף, שנועד בין היתר לעודד את קופות החולים לנתב יותר מטופלים למערכת הציבורית על ידי סבסוד ניתוחים, יוזרם לקופות. חלקים אחרים מהכסף ינותבו לתשתיות בבתי החולים הציבוריים. יחד עם זאת, בקופות החולים מעריכים שגם העברת הכסף לא תצליח לשנות את מגמת התרחבותה של המערכת הפרטית על חשבון הציבורית, משום שאין די בתמרוץ הקופות כשקיבולת המערכת הציבורית אינה גדלה בקצב תואם.

מימין: שר האוצר משה כחלון ושר הבריאות יעקב ליצמן, צילום: אלעד גרשגורן, עמית שעל מימין: שר האוצר משה כחלון ושר הבריאות יעקב ליצמן | צילום: אלעד גרשגורן, עמית שעל מימין: שר האוצר משה כחלון ושר הבריאות יעקב ליצמן, צילום: אלעד גרשגורן, עמית שעל

את מגמת התרחבותה של המערכת הפרטית ניתן לראות בבירור בנתוני ה־OECD, שלפיהם שיעור ההוצאה הפרטית בישראל על בריאות הוא מהגבוהים בקרב מדינות הארגון. מדו"ח של ה־OECD ל־2015 עולה כי שיעור ההוצאה הפרטית מכלל ההוצאה של משק בית על בריאות בישראל עמד על 39% - עלייה של 1% לעומת 2014. לפי הדו"ח, השיעור הממוצע של הוצאה פרטית לבריאות במדינות הארגון עומד על 27.5%.

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר היום כי "זהו עוד צעד לחיזוק הרפואה הציבורית. לראשונה יוקצה סכום חסר תקדים לקיצור תורים, כדי לשנות את המצב הקיים בו נאלצים להתמודד עם זמני המתנה ארוכים שמפנים מטופלים לרפואה הפרטית ללא צורך". שר האוצר משה כחלון הוסיף: "מדובר במהלך נוסף שיחזק את מערכת הרפואה הציבורית וימשיך את מגמת צמצום הפערים החברתיים בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
שינוי רק אם...
רק כאשר רופאים יזכרו שהם רופאים ולא אנשי עסקים יהיה שינוי. 3.5 דקות לחולה ברפוא ציבורית. 10 עד 15 דקות ברפוא פרטית. רופא פרטי אחרי 7 דקות מסטכל על השעון כבר. זה רפוא? אנו חיים בחול, במדינת עולם 3, רפוא פו כמו רפוא של פעם. מצאו והצליחו לרפא אצלינו מחלות שבארץ שנים רפוא לא רצתה לטפל בהם.
י.כ  |  06.11.17
9.
הרפואה הציבורית צריכה שינוי ומהר
הרפואה הציבורית לא מתפקדת ואם לא יעשו שינוי, בעתיד המצב יהיה קטסטרופה גם מבחינת המטפלים והמטופלים. הכסף שהוזרם לא מספיק - צריך עוד תקנים לסטודנטים, לפתוח עוד פקולטות בארץ וכו׳. לעומת מדינות אחרות, בתחום הרפואי יש כאן בלאגן אמיתי. המיון פה הוא תוהו ובוהו! רעש, אין סדר, ניהול כושל, ואף אחד לא יודע מה קורה. צריך לסדר את הרפואה הציבורית דחוף!
נעמי  |  05.11.17
8.
המערכת הציבורית מעודד את הפרטית כי
ראשית הידיעה ממוחזרת. הממשלה והעומד בראשה מעוניין שהציבור יהיה עסוק בבריאותו. מקרה שקורה עכשיו. היינו אצל רופא שהמליץ הורדת שומות לאחר היסטוריה רפואית. ניגשנו לכירוג תור דרך הקופה חצי שנה. תור דרך הביטוח שבועים. אצל אותו רופא ולא תאמינו אפילו באותו מוסד. ששאלתי מדוע? התשובה הייתה בברורה מאוד. כאשר מפעילים את הביטוח המוסד מרוויח. (שייך לקופה) והקופה לא מפסידה. לכן גם התקציב אם יועבר לא ישנה את המצב. מי שבאמת הפסיד אלה האזרחים שביטלו את ביטוחי הבריאות לאחר שהאמינו לנאומי השרים. רק בריאות.
פוגני  |  04.11.17
לכל התגובות