אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: "הסכמי מסחר? רק על בסיס תועלת הדדית"; שי ג'ינפינג: "מגמת הגלובליזציה אינה הפיכה" צילום: רויטרס

טראמפ: "הסכמי מסחר? רק על בסיס תועלת הדדית"; שי ג'ינפינג: "מגמת הגלובליזציה אינה הפיכה"

מנהיגי ארה"ב וסין דיברו במפגש של מדיניות אסיה-פסיפיק שנערך בדה נאנג, וייטנאם; טראמפ: "אנו מצפים לשוקים פתוחים במידה שווה אצל שני הצדדים, וכן שההשקעה הפרטית - ולא מתכננים ממשלתיים - תקבע את מגמת ההשקעה"

10.11.2017, 14:11 | שירות כלכליסט

ארה"ב לא תוכל להסכים לפגיעות מתמשכות בתחום המסחר, והיא מתעקשת על מדיניות מסחר הוגנת ושוויונית - כך אמר היום (ו') נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, במפגש של מדיניות אסיה-פסיפיק  שנערך בדה נאנג, וייטנאם.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי טראמפ, ארה"ב מוכנה לחתום על הסכם דו-צדדי עם כל מדינה מהאזור, אולם רק על בסיס "כבוד הדדי ותועלת הדדית".

"כאשר ארה"ב יוצרת קשרי מסחר עם מדינות אחרות או עם אנשים אחרים, אנו מצפים משותפינו לקיים בנאמנות את החוקים. אנו מצפים לשוקים פתוחים במידה שווה אצל שני הצדדים, וכן שההשקעה הפרטית - ולא מתכננים ממשלתיים - תקבע את מגמת ההשקעה", אמר טראמפ בנאום שנשא טרם מפגש פסגה של מנהיגי הארגון לשיתוף פעולה באסיה-פסיפיק APEC.

שי ג שי ג'ינפינג ודונלד טראמפ | צילום: רויטרס שי ג

טראמפ הגיע לווייטנאם מסין, בחלק הרביעי של ביקורו בן 12 הימים באסיה. האיזון ביחסי המסחר בין אסיה לארה"ב הוא הנקודה המרכזית במדיניות "אמריקה קודם" שעליה הכריז בקמפיין שלו, ואשר נועדה לדבריו להגן על העובדים האמריקאים.

בוועידה נשא דברים גם נשיא סין, שי ג'ינפינג. לדבריו, "בעשורים האחרונים הגלובליזציה הכלכלית תרמה באופן ניכר לצמיחה הגלובלית. ואכן, היא הפכה למגמה היסטורית בלתי הפיכה". הוא הוסיף כי "בניסיון להביא לגלובליזציה כלכלית, עלינו להפוך אותה לפתוחה, למכלילה, למאוזנת ולמועילה יותר לכולם".

שי אמר עוד כי יש לשפר את מערכת המסחר הרב-צדדית, ובו בזמן להדגיש את הצמיחה המשותפת באמצעות התייעצות הדדית ושיתוף פעולה. המנהיג הסיני הודיע כי ארצו תמשיך את פתיחתה ואת הרפורמות בתחומים השונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות