אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

קרסו נדל"ן חתמה על הסכם עם חברת BCEG מסין להקמת פרויקט מגדלים בקריית אונו

הפרויקט במסגרתו ייבנו 742 יחידות דיור ב-6 מגדלים בני 30 קומות יוקם במספר שלבים. חברת BCEG היא אחת משש חברות הביצוע הזרות שנבחרו ע"י משרד הבינוי והשיכון לאחר קיום קול קורא ובדיקות לחברות זרות שהגישו מועמדות

13.11.2017, 11:00 | ענת דניאלי

שנה לאחר ביצוע קול קורא מצד משרד הבינוי והשיכון ומשרד האוצר להבאת חברות בנייה מסין, נחתם ההסכם הראשון בין חברה יזמית ישראלית לחברת ביצוע זרה. חברת קרסו נדל"ן חתמה על חוזה עם BCEG (Beijing Construction Engineering Group ) להקמת פרויקט מגורים בקריית אונו הכולל 742 יח"ד ב-6 מגדלים בני 30 קומות - כך הוכרז היום (ב׳) במסגרת כנס שהתקיים במלון דן פנורמה בת״א.

קראו עוד בכלכליסט

מחברת קרסו הסבירו כי הפרויקט ייבנה במספר שלבים כאשר בשלב הראשון, החברה מסין תבנה 129 יח"ד וחניון תת קרקעי של 20 אלף מ"ר במגדל אחד בעלות של 130 מיליון שקל במשך 30 חודשים. דן פרנס מנכ"ל קרסו נדל״ן טען כי היתרון בביצוע העבודות על ידי BCEG הוא קיצור של כחצי שנה במשך זמן הביצוע "זמן בנייה מקובל לפרויקט כזה הוא לפחות 36 חודשים ואני מניח שבגלל שמדובר בפרויקט הראשון של החברה בישראל הם לקחו מקדמי ביטחון". פרנס אף הוסיף כי מבחינת העלות אין הוזלה משמעותית "המחיר לעבודות מצד החברה - הוא תחרותי מול השוק בישראל. אך כאמור מדובר בקיצור משמעותי של כחצי שנה במשך זמן הביצוע וזה משמעותי".

טקס החתימה עם נציגי BCEG טקס החתימה עם נציגי BCEG טקס החתימה עם נציגי BCEG

חברת BCEG היא אחת משש חברות הביצוע הזרות שנבחרו ע"י משרד הבינוי והשיכון לאחר קיום קול קורא ובדיקות לחברות זרות שהגישו מועמדות. מדובר בחוזה ראשון לאחר בחירת החברות במסגרתו חברה יזמית ישראלית חוברת לחברת ביצוע מסין. החברה היא בעלת הכנסות בהיקף של 16 מיליארד דולר מתוכם 2 מיליארד דולר מתחום הבנייה למגורים. החברה מעסיקה 20 אלף עובדים באופן ישיר ועוד עשרות אלפי עובדים הפועלים באתרי הבנייה בסין ובכ-30 מדינות.

בין הפרויקטים המרכזיים אותם ביצעה החברה ניתן למנות את כיכר טיין-אן-מן המפורסמת בבייג'ינג. בימים אלו מבצעת החברה פרויקטים כדוגמת: בניין חדש עבור עיריית בייג'ינג, שדה התעופה הגדול בעולם בבייג'ינג בעלות של כ-12 מיליארד דולר, מגדל מגורים בן 72 קומות ובגובה של מעל 300 מ' בבנגקוק בירת תאילנד ועוד.

מנכ"ל קרסו נדל"ן דן פרנס מנכ"ל קרסו נדל"ן דן פרנס מנכ"ל קרסו נדל"ן דן פרנס

בשלב הראשון יגיעו רק 100 עובדי החברה מסין

BCEG מסין שנבחרה במסגרת הקול הקורא יכולה להביא לישראל עד 1,000 עובדים כאשר בהתחלה יגיעו 100 פועלים בלבד. פרנס הוסיף כי. ״במסגרת העבודה בישראל החברה תתקשר עם קבלני משנה. גם שינוי הדיירים יהיה באמצעות קבלן משנה. הערבויות שיינתנו לקרסו במסגרת ההסכם הם בבנק ישראלי״.

Chang Yongchun, סגן נשיא הקבוצה BCEG , הסביר כי לאחר החתימה יעברו לשלב אישורי הגעת העובדים ועל כן עוד לא ברור מתי יגיעו הפועלים וההערכה היא שחלק מן העובדים יגיעו כבר בינואר לאחר קבלת היתר הבנייה לפרויקט.

פרנס הוסיף כי בתחום המגורים החברה בונה היום ברחבי הארץ מאות יח"ד ומקדמת עשרות פרויקטים ולמעלה מ-10 אלף יח״ד שיבנו במהלך השנים הבאות. "הקרדיט מגיע לשר האוצר ושר הבינוי והשיכון שיזמו הבאת חברות ביצוע לארץ ולעצור את עליית מחירי הבנייה שתרמה בעליית מחירי הדיור. החברה עברה את כלל האישורים לעבוד בישראל כקבלן ביצוע ראשי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
כמו הפרוייקט יוקרתי ביותר בהוד השרון-המגדלים בישורון עם ליקויי ביצוע ותכנון ובלי מועדון דיירים
שווק כפרוייקט היוקרתי ביותר בהוד השרון, רק שמישהו בקרסו שכח לשנות בתב"א את היעוד למועדון דיירים וכך מבנה הדיירים עדיין סגור ומוגדר כגן ילדים. ליקויי תכנון שאחד מהם גורם לכניסת מים ללובי בזמן גשם וליקויי ביצוע באדיבות סיון ביצוע מבית צמח המרמן.
דן מרחן  |  08.12.17
לכל התגובות