אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק דיסני: גם קומקסט רוצה לרכוש נתח מפוקס המאה ה-21 צילום: שי סלינס

לא רק דיסני: גם קומקסט רוצה לרכוש נתח מפוקס המאה ה-21

לאחר הדיווח החודש כי דיסני מנהלת מגעים לרכישת חלק מפוקס, כעת מדווח כי גם ענקית הכבלים והתקשורת קומקסט מעוניינת בנכסים של החברה. עסקה כזו, אם תצא אל הפועל, לא תכלול את שידורי החדשות והספורט של פוקס - כדי להימנע ממעבר על חוקי ההגבלים. מניות פוקס זינקו ב-9.8% במסחר המאוחר

17.11.2017, 09:00 | שירות כלכליסט

קומקסט (Comcast) פנתה לחברת המדיה 21 סנטורי פוקס" (21st Century Fox) והביעה עניין ברכישת מספר נכסים מפוקס. כך על פי גורם המקורב לעניין. הדיונים עדיין נמשכים, מסר המקור ל-CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

קומקסט מעוניינת באותו הרכב נכסים שהציעה חברת דיסני לרכוש מפוקס מוקדם יותר החודש. בנוסף מתעניינת קומקסט ברכישת נכסים בין-לאומיים מפוקס.

בשבוע שעבר דיווחה התקשורת כי פוקס מנהלת מגעים עם דיסני למכירת רוב נכסיה, בשאיפה להותיר בידיה רק את פעילות החדשות והספורט. עסקה בין קומקסט לפוקס תתקל באותם הבעיות הרגולטוריות שעמם דיסני הייתה מתמודדת ברכישה כזו.

קומקסט, צילום: שי סלינס קומקסט | צילום: שי סלינס קומקסט, צילום: שי סלינס

על פי החוק האמריקאי, דיסני לא יכולה להחזיק בשתי רשתות שידור. חוק זה תקף גם לקומקסט. הגורמים אמרו כי אף אחת משתי הרוכשות הפוטנציאליות לא מבקשת לרכוש את חברת פוקס במלואה. עסקה עם פוקס לא תכלול את שידורי החדשות והספורט של פוקס, אמרו הגורמים. זאת בין השאר מרצון להימנע מהפקת חוקי ההגבלים העסקיים.

מניותיה של פוקס זינקו ב-9.8% במסחר המאוחר. מניותיה של קומקסט עלו ב-0.75% ואילו מניותיה של דיסני רשמו ירידה קלה.

על פי דיווחי CNBC היום (ו'), על אף שהשיחות בין דיסני לפוקס נעצרו בשלב זה, הרי שהאפשרות של עסקה ביניהן עדיין לא הורדה מהשולחן.

חברה נוספת המביעה התעניינות ברכישת חלקים מפעילותה של פוקס היא ספקית הסלולר ורייזון. גורם המקורב לעניין אמר כי ורייזון נמצאת בשלבים מוקדמים של בחינת רכישה, היכולה לספק תוכנן סטרימינג למנויי הסלולרי שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות